Jak má vypadat správná kancelářská židle k počítači?

Špatné sezení se dříve nebo později bohužel projeví na vašem zdraví. Mnoho z nás v dnešní době tráví na židli hned po spánku nejdelší dobu z každého dne. Pokud máte sedavé zaměstnání, dejte si dobrý pozor na své kancelářská židle k PC.

Většinou si hned po snídani sedneme do auta nebo v MHD a v kanceláři sedíme zase velmi často na nevhodné, kancelářské židli i několik hodin, a po návratu jsme tak unavení, že se posadíme do křesla a odpočíváme. Vůbec to není extrémní případ, velké množství lidí to tak v dnešní době opravdu má. Při tom není lidské tělo na dlouhodobé sezení nijak uzpůsobené a na špatné, nekvalitní židli se zakulacenými zády, věčně ohnutou šíjí a na zcela nevhodně tvarovaném sedáku bez bederní opěrky i područek. Pak se bolesti dostaví velmi brzy a s věkem se mohou bolesti stupňovat.

Černá a bílá kancelářská židle k PC

Většinu zdravotních komplikací z nesprávného sezení lze eliminovat právě vhodným výběrem kancelářské židle k počítači. Kvalitní kancelářská židle doplněná pravidelným pohybem a spánkem se velmi brzy projeví. Bolesti vymizí, tělo se zpevní a pookřeje. Ze všeho nejdříve je nutné si uvědomit, jak dlouho na kancelářská židli budete sedět a nezapomenout na své tělesné parametry jako je výška a váha. Ono až tak nejde o to, zda to je černá či bílá kancelářská židle k PC, i když bílá kancelářská židle k počítači není tak obvyklá a má své jedinečné kouzlo, ale zejména na jejích funkcích.

Jak vybírat kancelářská židle k PC

Kancelářská židle k počítači může být levná, pak má ale často sice pěkný vzhled, ale mnohem nižší životnost. Šetří se na použitých materiálech i funkcích. Výplně i potahy disponují méně kvalitními materiály s nižší životností. Výplní bývá molitanová drť nebo řídký molitan a velmi brzy se prosedí. Potahované materiály ztrácí barvu a tvoří se žmolky. Tyto kancelářské židle mají omezené možnosti přizpůsobení, většinou jde jen o nastavení výšky, náklonu opěráku, případně výšky područek. Pro dlouhodobou práci zavítejte raději do vyšší cenové kategorie.


Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.