Jak má vypadat správná kancelářská židle k počítači?

Špatné sezení se dříve nebo později bohužel projeví na vašem zdraví. Mnoho z nás v dnešní době tráví na židli hned po spánku nejdelší dobu z každého dne. Pokud máte sedavé zaměstnání, dejte si dobrý pozor na své kancelářská židle k PC.

Většinou si hned po snídani sedneme do auta nebo v MHD a v kanceláři sedíme zase velmi často na nevhodné, kancelářské židli i několik hodin, a po návratu jsme tak unavení, že se posadíme do křesla a odpočíváme. Vůbec to není extrémní případ, velké množství lidí to tak v dnešní době opravdu má. Při tom není lidské tělo na dlouhodobé sezení nijak uzpůsobené a na špatné, nekvalitní židli se zakulacenými zády, věčně ohnutou šíjí a na zcela nevhodně tvarovaném sedáku bez bederní opěrky i područek. Pak se bolesti dostaví velmi brzy a s věkem se mohou bolesti stupňovat.

Černá a bílá kancelářská židle k PC

Většinu zdravotních komplikací z nesprávného sezení lze eliminovat právě vhodným výběrem kancelářské židle k počítači. Kvalitní kancelářská židle doplněná pravidelným pohybem a spánkem se velmi brzy projeví. Bolesti vymizí, tělo se zpevní a pookřeje. Ze všeho nejdříve je nutné si uvědomit, jak dlouho na kancelářská židli budete sedět a nezapomenout na své tělesné parametry jako je výška a váha. Ono až tak nejde o to, zda to je černá či bílá kancelářská židle k PC, i když bílá kancelářská židle k počítači není tak obvyklá a má své jedinečné kouzlo, ale zejména na jejích funkcích.

Jak vybírat kancelářská židle k PC

Kancelářská židle k počítači může být levná, pak má ale často sice pěkný vzhled, ale mnohem nižší životnost. Šetří se na použitých materiálech i funkcích. Výplně i potahy disponují méně kvalitními materiály s nižší životností. Výplní bývá molitanová drť nebo řídký molitan a velmi brzy se prosedí. Potahované materiály ztrácí barvu a tvoří se žmolky. Tyto kancelářské židle mají omezené možnosti přizpůsobení, většinou jde jen o nastavení výšky, náklonu opěráku, případně výšky područek. Pro dlouhodobou práci zavítejte raději do vyšší cenové kategorie.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..