Boříme mýtus o neskladnosti bot – poradíme, jak vybrat ten správný botník

Free-Photos / Pixabay

Je jich hodně, všude se pletou a prakticky je nelze uložit tak, aby se nemačkaly či vzájemně neumazaly – také by se vaše boty mohly pod tyto řádky podepsat? Ukážeme vám, jak je zkrotit jednou provždy za pomoci praktického botníku.

Mýtus, který odkazoval botník jen do velkých předsíní, je totiž už také dávno pasé. S trochou šikovnosti uložíte svou obuv i na několika málo centimetrech čtverečních. A jak na to?

Botník, kde má každý pár bot své místo

Jistě víte, že sezónní boty, jež aktuálně nemohou plnit svoji funkci, si nejlépe odpočinou v krabicích na suchém a temném místě, kde na ně nemohou plísně ani vlhkost. Ovšem ty, které neustále používáte, musíte mít vždy po ruce. Patří do poliček, a to tak, aby nikdy nemusely ležet na sobě nebo se tísnit v příliš malých prostorách.

Jedinou výjimku, na níž botníky do předsíně potřebovat nebudete, jsou dětské sandálky a jarmilky, případně žabky, jimž stačí i proutěný koš. Všechny ostatní boty mají nárok na uzavíratelnou skříňku, kam se nedostane prach ani jiné nečistoty. A nezáleží na tom jestli se rozhodnete pořídit závěsný botník nebo třeba ten sedací.

Botníky do malých prostor

Perete-li se v místnosti o každý centimetr, udělají vám radost vysoké výklopné botníky, v nichž jsou boty uloženy téměř vodorovně. V případě potřeby příslušnou poličku snadno vyklopíte a vezmete si, co potřebujete. Menší nevýhodou je horší orientace v takové skříni. Vyplatí se proto mít v botách pořádek a umísťovat je podle předem určeného klíče. Pomoci mohou i vtipné popisky či nálepky na jednotlivých zásuvkách.

Pohodlí při obouvání

Máte problémy se zády nebo se jednoduše potřebujete posadit při nazouvání bot, sešněrovaných až ke kolenům? Pak vsaďte na šikovný sedací botník s polstrovaným víkem. Poslouží vám jako šikovná stolička a skříňka na obuv v jednom. Navíc ho můžete použít i jako praktickou odkládací plochu třeba na batohy a kabelky.

Výklopné, závěsné i sedací botníky naleznete v široké nabídce na stránkách Dona-shop.cz. Stačí si vybrat takové, které budou nejlépe ladit s vybavením vaši předsíně a jejími prostorovými možnostmi.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..