Virtuální sídla – Podle čeho vybírat fiktivní sídlo snů a jaké jsou možnosti

Virtuální sídla jsou u podnikatelů stále populárnější a díky tomu roste i množství firem zabývajících se touto činností. Výhodou tedy je, že není problém si pro své podnikání sehnat ideální sídlo za maličký poplatek. Dokonce i samotné podnikání je díky minimálním základním vkladům dostupné prakticky komukoli. Na druhou stranu je zapotřebí se zorientovat v nepřeberném množství nabídek. Kromě ceny se tyto nabídky mohou lišit také v rozsahu poskytovaných služeb či kvalitě servisu.

Virtuální sídla a postup při výběru firmy

Vzhledem k velkému počtu poskytovatelů virtuálních sídel je důležité si nejprve udělat jakýsi průzkum trhu. Na internetu lze snadno vyhledat množství firem, projít si důkladně jejich webové stránky a vybrat několik nejlepších. Ty následně podrobit podrobnějšímu zkoumání, pečlivému porovnání ceníků, služeb a smluvních podmínek. V případě jakýchkoli pochybností se vyplatí konkrétní společnost kontaktovat a na vše nejasné se ještě osobně přeptat. Při rozhodování je pak zapotřebí zaměřit se na několik důležitých faktorů.

Důležité parametry pro výběr poskytovatele virtuálního sídla

· Cena

· Základní služby (v ceně sídla)

· Doplňkové služby

· Portfolio adres pro umístění virtuálního sídla

· Možnosti komunikace se společností

· Přehlednost a dostupnost informací

Cena

V některých případech může být cena jedním z nejdůležitějších parametrů, často rozhodujícím o výběru virtuálního sídla. Naprostá většina firem poskytujících tyto služby má na svých stránkách podrobné ceníky. Je však důležité dát si pozor na to, jakým způsobem jsou ceny uváděny. Jsou včetně DPH? Je částka konečná? Platí automaticky, nebo jen při splnění dalších podmínek, jako je nákup doplňkových služeb? Dále je dobré ověřit si, jaké základní služby v rámci této ceny získáme a co je již účtováno navíc. Rozdílem mohou být různé slevy při uzavření smlouvy na delší časový horizont.

Služby, které by rozhodně neměly chybět

Kromě umístění sídla společnosti na vybranou adresu, by mělo být samozřejmostí přebírání firemní pošty, upozornění na její příchod a následné předání zákazníkovi. Upozornění mohou být například prostřednictvím emailu či SMS zprávy. Běžné bývá ukládání dokumentů po určitý smluvený čas, tak aby si je odpovědná osoba mohla vyzvednout. Možností je rovněž skenování pošty a přeposlání na zvolený email. V tomto případě je však nutný souhlas k otevření zásilek. Fyzické přeposílání pošty nebývá rovněž problémem, ale zpravidla se jedná o zpoplatněnou službu.

Za co si lze připlatit?

Většina firem nabízejících tento typ služeb pro podnikatele má pestrou paletu různých doplňkových služeb a možností nadstandardního servisu. Samozřejmostí je, že za vše co je extra je nutné si adekvátně připlatit. Záleží pak již na posouzení podnikatele, jaké dodatečné náklady jsou pro něj přijatelné a jaký přínos pro něj doplňkové služby budou mít.

Zajímavé a praktické služby:

· Online přístup do systému

· Přeposílání pošty na zvolenou adresu

· Recepce, příjem telefonátů

· Virtuální asistentka

· Pronájem zasedací místnosti

· Pronájem techniky

· Tisk, kopírování

Není sídlo jako sídlo

Jedním z nejdůležitějších faktorů pro výběr virtuálního sídla je i adresa, na které bude umístěno. Existuje pro to více důvodů. Jedním z nich je určitá prestiž některých lokalit. Jinak působí společnost sídlící v centru Prahy a jinak na předměstí v rámci starého průmyslového areálu. Různé adresy se mohou více či méně hodit i s ohledem na obor, ve kterém a podniká. Dalším důvodem může být fakt, že v některý případech je využití doplňkových služeb jako recepce či příjem telefonátů možné pouze na některých místech.

Porovnání a finální výběr virtuálního sídla

Po důkladném prostudování podmínek, ceníků a služeb, lze učinit finální rozhodnutí. Objednání služeb je pak otázkou několika minut. Objednávka bývá řešena formou online formuláře, který se nijak zásadně neliší od postupu při nákupu v běžném e-shopu. Zbývá už jen vyplnit potřebné údaje o společnosti, zvolit si jednu z nabízených adres, dobu trvání pronájmu a doplňkové služby.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..