Zbavte se vlhkosti za pomoci odvlhčovačů vzduchu

Udržujete pravidelně koupelnu? Větráte správně a přesto se vám v domácnosti drží plísně? Řešením jsou odvlhčovače vzduchu pro domácnosti.

Odvlhčovače vzduchu vás zbaví starostí

Díky vysoké vlhkosti v novostavbě i starším domě, na chatě či chalupě, se daří v místnostech plísním, které jsou zdraví škodlivé, především pro malé děti a seniory. Charakteristické skvrny plísní se objevují v rozích, za nábytkem i kolem oken. Poškozují zdivo, které je potřeba posléze sanovat, tapety a další vybavení domácnosti. Abyste zamezili vzniku těchto hub, je řešením pořízení odvlhčovače vzduchu Olimpia Splendid. Odvlhčovač má velmi tichý chod, díky kterému vás nijak neruší při své práci.

Elektrické přístroje pro odstranění vlhkosti jsou mnohem výkonnější a účinnější oproti chemickým prostředkům, které ne vždy zabrání dalšímu výskytu plísní.  Chemické odvlhčovače neznečišťují půdu a jejich provoz stojí v důsledku mnohem méně peněz. Odvlhčovače vzduchu Sinclair pomohou zbavit vlhkosti i pevné materiály.

Díky odvlhčovačům vzduchu si zajistíte příjemné klima v místnostech, zamezíte kondenzaci par. Jen je potřeba dodržovat několik pravidel, pro úspěšné vysušení místnosti:

  • odvlhčovač musíte používat v interiéru
  • uzavřete okna i dveře
  • pokud odvlhčovače umístíte do středu místnosti, zvýší se jejich výkonnost
  • na odvlhčovače nepokládejte další předměty
  • mezi odvlhčovačem a stěnou je potřeba dodržovat prostor alespoň 0,3 m
  • při zhoršených teplotních podmínkách je vhodné využívat adsorpční odvlhčovače, které jsou velmi účinné
  • mnohé odvlhčovače vzduchu zabrání také tvorbě rzi na předmětech

Při výběru odvlhčovače je potřeba vzít v úvahu rozměr místnosti, množství vody obsažené v materiálech a také záleží na aktuální relativní vlhkosti vzduchu a teplotě vzduchu. Se správným výběrem Vám rádi poradíme na Vzdušín.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..