Sklo pomůže kuchyni k luxusnímu vzhledu

Nemyslíme samozřejmě skleničky nebo skleněné dekorace, ale obklad kuchyňské linky. Ten skleněný totiž tradiční dlaždičky převyšuje o několik tříd. Lépe odolává nečistotám, obstojí i v náročném prostředí kuchyně (nevadí mu ani teploty okolo 200 °C za sporákem) a v neposlední řadě vypadá jednoduše skvěle.

Kuchyňské skleněné obklady patří mezi moderní prvky, které se hodí opravdu do každého bydlení. Díky moderním technologiím a množstvím dostupných vzorů se uplatní v jakémkoliv interiérovém stylu. Stačí je vhodně sladit s ostatním zařízením místnosti.

Kartáč potřebovat nebudete

Oproti dlaždičkám, které časem zašednou a při drhnutí spár se neobejdete bez velké síly, kartáče a agresivního čisticího prostředku, jsou skleněné obklady na údržbu mnohem jednodušší. A nezáleží na tom, zda jejich povrch zdobí moderní fototisk nebo nějaká tradičnější úprava. Mastnotu a špínu odstraníte houbičkou a jemným saponátem.

Sklo, co se jen tak nerozbije

A co bezpečnost? Ani tady nejsou obavy na místě. Kvalitní skleněné obklady se mohou pochlubit tloušťkou 4-6 milimetrů a samozřejmě také ceněnými antialergenními vlastnostmi. A máte-li přesto pochybnosti, pak doporučujeme vsadit na sklo s grafikou alias grafosklo. Vyrábí se totiž z kaleného bezpečnostního skla, které je nejméně 7× odolnější, než klasické obklady kuchyní z běžného skla. Takže máte-li doma malé děti, můžete zkrátka a dobře vsadit na jistotu.

Obklady pasující na milimetry

Aby bylo všechno absolutně perfektní za všech okolností, neváhejte svěřit realizaci svých skleněných obkladů profesionálům. Zaměření na místě a následné vyřezání otvorů pro zásuvky apod. na přesném CNC stroji by mělo být samozřejmostí, stejně jako instalace odborníky u vás doma. Na oplátku dostanete dlouhodobě odolnou praktickou ozdobu kuchyně, jež se může chlubit stálobarevností a téměř nekonečným výběrem motivů.

Náš tip: Svou kuchyni si můžete báječně personalizovat díky použití vlastní fotografie. Tuto službu vám rádi zprostředkují například na stránkách BPglass.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..