Bezpečnost při tetování

Tetování je zásah do kůže a ne každý lidský organismus si s tím umí dobře poradit. Existuje několik zásad pro dodržování bezpečného tetování. První je vyhledání kvalitního salónu nebo tatéra, který maximálně zohledňuje všechna zdravotní opatření.

Výběr salónu není dnes žádný problém, můžete se zeptat v okolí, či se porozhlédněte po internetových diskuzích a sledujte reakce ostatních. Dobré je si založit samostatné konkrétní vlákno a dotázat se na tetovací studia, která vás zajímají. Jistě se dočkáte hned několika odpovědí a názorů. Nezbytností je používání rukavic a sterilních jehel. Tetovací salón musí vypadat udržovaně a čistotně. Musí se zachovat sterilita prostředí a nesmí chybět umývadlo, mýdlo a teplá voda. Tatéři by měli používat latexové rukavice.

Podmínkou k stvoření tetování je věk osmnáct let. Lze dělat tetování i mladším, ale jenom se svolením rodičů či zákonného zástupce. Některým tetovacím salónům postačí písemné prohlášení, jiní striktně vyžadují přítomnost rodiče při samotném výkonu.

Kdo by měl zapomenout na tetování?

Jedinci s vrozenými srdečními vadami a po kardiochirurgických zákrocích by se měli tetováním vyhnout obloukem. Po tetování se může objevit endokarditida nebo infekční zánět nitroblány. Jeden den před aplikováním a také po aplikování se vyhněte konzumaci alkoholu. Rovněž byste neměli pít kávu a brát léky na bolest – díky tomu se zvyšuje krevní tlak a ředí se krev, tím by mohlo dojít k silnějšímu krvácení.

Tetování je nejlepší absolvovat na podzim, v zimě a na jaře. Léto se příliš nedoporučuje, protože v tomto čase se hojí hůře. V teplejším podnebí se přeci jenom člověk více potí a zanícení a infekce jsou tu dřív, než se stačíte pořádně rozkoukat po své nové ozdobě těla.

Zapomeňte na tetování v době, kdy bojujete s nějakou nemocí. Stačí obyčejná chřipka. Domluvený termín raději posuňte, nevystavujte své tělo špatnému hojení a tatéři také nechtějí nějaký ten bacil chytit a být nuceni přerušit tetování dalších objednaných zájemců. V době nemoci máte imunitní systém oslabený a hojení nemusí být tak snadné.

Jestliže chcete tetování přes jizvy, musí se tato možnost posoudit individuálně. Práce s velice ztvrdlou kůží může být daleko horší.

Mohlo by se vám líbit...