Ideální kuchyni vytvářejí detaily

Skitterphoto / Pixabay

Potřebujete zařídit samotné srdce domu a vybrat si zbrusu novou kuchyni? Neztrácejte čas s již hotovými sestavami z obchodů s nábytkem. Zapomeňte na kompromisy a pořiďte si raději ideální kuchyni na míru, která vám bude bez újmy na kráse či funkčnosti sloužit dlouhá léta.

Opravdu dobré kuchyňské studio poznáte během pěti minut

Ano, tak málo vám stačí na to, abyste zjistili, zda máte před sebou skutečné odborníky. Zaměřte se především na to, jaké otázky jsou vám pokládány. Ptá se vás návrhář pouze na vámi preferovaný styl a cenovou hladinu? Pak jděte o dům dál. Ty skutečně důležité otázky znějí totiž jinak:

  • Kolik osob žije ve vaší domácnosti?
  • Vaříte často nebo jen relaxačně?
  • Jak vypadá vaše současná kuchyně? Co byste na ní změnili?
  • Máte nějaká speciální přání?

Teprve tohle je ten správný materiál, z něhož vzejde skutečně bezchybný návrh nové kuchyně, odpovídající vašim požadavkům po všech stránkách. A až bude návrh hotový, nebojte se ptát. Iniciativa by měla vzejít už od návrháře, který vám vysvětlí, proč navrhl právě takové řešení a jaké varianty má pro případ potřeby v záloze. Nebude-li vám něco vyhovovat, ozvěte se.

Nespokojte se také s argumentací, že něco nejde, případně, že požadované úpravy zvolené kuchyňské studio neprovádí. Jde o známku lenosti a nikoli dobrých služeb.

Obklopte se těmi nejkvalitnějšími materiály

Když si necháte vyrobit nábytek na míru, můžete nejenom v kuchyni těžit z mnoha výhod. Máme na mysli zejména použité materiály. Také vás děsí představa nepraktické dřevotřískové pracovní desky? Už nemusí, vybrat si lze i model třeba z masivního dřeva, keramiky, kaleného skla, či přírodního, umělého nebo technického kamene. I pro tu nejvytíženější kuchyni tak lze najít řešení, jež ji ochrání před zubem času po celé roky.

Chtějte vědět, kdo bude mít dozor nad vaší zakázkou

„O to se starají subdodavatelé!“ Tak s takovou větou se rozhodně nespokojte. Vy přece jednáte s kuchyňským studiem, jeho obchodní vztahy vás tedy rozhodně nemusí zajímat. Profesionální služby vždy zahrnují i osobu, zodpovědnou za realizaci vaší kuchyně od A až do Zet! Nic víc a nic míň! Jde o další ukazatel kvality, který z vašeho dosahu vyfiltruje množství nespolehlivých a „podezřele levných“ dodavatelů.

Pod stejnou hlavičku patří i spolehlivý servis. Kuchyňské studio musí být schopno zajistit ulomenou úchytku či poškozená dvířka i po mnoha letech od ukončené realizace zakázky. Z toho důvodu dávejte přednost hráčům, kteří už na trhu působí delší dobu a mohou nabídnout potřebné know-how i zázemí.

Vsaďte vše na jednu kartu…

…tedy alespoň tu interiérovou. Zejména sousedí-li vaše kuchyně s chodbou nebo přímo navazuje na obývací pokoj, svěřte designérům i další důležitý úkol – vestavěné skříně, designově sladěné právě s kuchyní. Získáte tak množství úložného prostoru a jako bonus i dokonalou harmonii.

Obojí skvěle skloubí například český výrobce nábytku JN Interiér. Prohlédněte si bohaté kuchyně fotogalerie, inspirujte se již realizovanými zakázkami vestavěných skříní nebo jednoduše zjistěte v inspirativních článcích, co je dnes ve světě výroby nábytku na míru možné. Určitě nebudete litovat!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..