Nerezový nebo cihelný komín? Známe pro a proti

Didgeman / Pixabay

Hledáte ideální komínový systém pro své bydlení? Pak byste se neměli rozhodovat jen podle ceny, ale vzít v úvahu i množství dalších faktorů. Například  v případě souboje cihel vs. nerezu nejde zdaleka jen o estetickou stránku…

Zaměřte se zejména na odolné třívrstvé komíny, u nichž můžete volit z největšího počtu variant. Komínové těleso tak může být vyrobeno z betonu, cihel a nerezu, komínová vložka pak ze šamotu nebo nerezového dílce. A jaký je mezi nimi rozdíl?

Cihelné komíny pro milovníky tradičního vzhledu a dlouhé výdrže

Klasický zděný komín patří mezi majiteli nemovitostí stále ještě k velmi vyhledávaným typům řešení. Skládá se obvykle z cihelných tvarovek obvodového pláště, tepelné izolace a šamotového či nerezového vložkování komínů. Jeho instalace je náročnější, vyžaduje nosný základ , a to i přesto, že moderní „stavebnicové“ systémy redukovaly váhu použitého materiálu na minimum.

Výhodou je pak jeho dekorativní vzhled a dlouhá životnost, která bývá garantována až na 30 let (zpravidla však vydrží o mnoho déle). Ovšem jde-li vám přesto o nízkou cenu, pamatujte si, že zděné komíny, obsahující šamotové komínové vložky, bývají levnější, než jejich konkurence s vložkami nerezovými.

Nerezový komín – moderní vzhled, snadná instalace, ale i kratší životnost

Má nižší hmotnost než cihelný komín a jeho usazení na střechu je otázkou pár desítek minut. Na první pohled vás upoutá i jeho netradiční moderní vzhled a jistá dominance, s jakou na střeše působí. To jsou však prakticky všechny výhody, které pro nás nerezové komíny mají.

Připravte se především na vyšší cenu, již budete muset zaplatit, a o něco kratší životnost. Ta se u nerezových komínů počítá asi na 10-15 let. Ovšem z hlediska opravy starých komínů nemají nerezové vložky konkurenci. Zpravidla je stačí pouze zasunout do starého komínového tělesa a vše bude fungovat přesně tak, jak má.

Zda-li vám takové řešení bude vyhovovat, zjistíte snadno u specialistů. Poraďte se třeba na Ciko-kominy.cz a dopřejte svému domu tu nejlepší komínovou soustavu ze všech!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..