Potřebujete zimní pneumatiky? Máme pro vás zajímavé doporučení pneumatik

VenV / Pixabay

Zákon je dnes ohledně používání zimních pneumatik benevolentnější než dříve. Zato si na nás v případě problémů a nehody pěkně smlsne pojišťovna. Výběr kvalitních pneumatik na zimu a jejich perfektní provozuschopnost rozhodně není radno zanedbat.

Zákon dnes sice říká, že musíme mít zimní pneumatiky v období mezi 1. listopadem a 31. březnem, avšak jen v případě, když se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, námrazy a led, nebo když se dá vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že tento stav nastane během jízdy. Jenomže – riskujte v našem klimatu! Navíc, když dnes pojišťovny při nehodách v zimě vždy zkoumají, jestli jsme měli správné pneumatiky, tedy s označením M+S, což jsou zimní nebo i celoroční, a zda měly správnou hloubku dezénu, tedy zda nebyly ojeté. V opačném případě čekejte snížení, nebo dokonce odmítnutí plnění pojišťovnou při nehodě. Vážně se vám to oplatí riskovat? Nemluvě o riziku závažného poškození zdraví, či dokonce smrti při nehodě.

V čem jsou zimní pneumatiky jiné?

Mnoho lidí si myslí, že jde jenom o dezén. Ale je to o složení pneumatiky. Zimní jsou z měkčí směsi a ta vykazuje na sněhu, náledí i námraze lepší trakční vlastnosti. Jízda je tedy lépe ovladatelná, snižuje se riziko smyku, neprodlužuje se brzdná dráha. Někdy je nevýhodou vyšší valivý odpor, čímž dochází ke zvyšování spotřeby automobilu. Podívali jsme se na zimní pneu, které slibují spotřebu nezvyšovat.

Test pneumatiky Continental ContiWinterContact™ TS 830 P

Tato pneumatika dokonce snížení spotřeby paliva přímo slibuje. K tomu nabízí zkrácení brzdné dráhy na sněhu. Pomoci má vysoký počet bloků v ramenní části dezénu. Continental ContiWinterContact™ TS 830 P poskytuje rovněž vynikající brzdný výkon na mokrém povrchu i na ledu. Design dezénu je navíc navržen pro nejmodernější elektronické jízdní systémy.

Test pneumatiky Barum Polaris 3

Díky nižšímu valivému odporu pneumatiky Barum Polaris 3 je tady opět příslib nižší spotřeby. Současně i garance nízkého opotřebení, takže na pneumatice budete moci déle jezdit. Zajímavostí je dobrá samočisticí schopnost. Obecně jde od ní čekat zlepšení ovládání na mokré vozovce, výborné brzdné vlastnosti a stabilitu při jízdě.

Dobrých zimních pneumatik je více, ale…

Ceny pohonných hmot opět vzrostly, a to nám připomenulo, že musíme myslet na spotřebu. Kvalitních zimních pneumatik je více. Continental ContiWinterContact™ TS 810 Sport je vynikající pneumatika pro sportovní jízdu i v zimě až do rychlosti 240 km/h. Uniroyal MS Plus 77 nabízí vynikající jízdní vlastnosti na sněhu i na mokré vozovce. Semperit Master-Grip 2 zkracuje brzdnou dráhu na zledovatělém povrchu. A tak bychom mohli pokračovat dál. Někdy však jde vylepšení zimních jízdních vlastností na úkor spotřeby. Nehledejte kompromis. Hledejte dokonalé pneumatiky na zimu, které nabízí obojí – jak bezpečnou jízdu, tak nízkou spotřebu. A těmi jsou testované Continental ContiWinterContact™ TS 830 P a Barum Polaris 3. To je naše doporučení pro bezpečnou a „levnou“ zimní jízdu.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..