Překvapte se své blízké na Vánoce originálním dárkem

fotshot / Pixabay

Úsloví „spojit příjemné s užitečným“ se při vymýšlení a nákupu vánočních dárků obvykle příliš nepoužívá. U výroby fotodárků to však rozhodně neplatí. Pojistěte se proti ztrátě svých nejkrásnějších fotografií třeba z paměti vašeho mobilu či počítače a zároveň udělejte radost vzpomínkami na krásné společně prožité chvíle.

Ideální jsou k tomuto účelu právě fotoknihy. Jde o cenný dárek pro všechny, které máte rádi. A navíc nedarujete pouze fotografie jako takové, můžete je rovněž doplnit milým textem, zvýraznit náladu na snímcích vhodnými obrázky, rámečky a dalšími grafickými prvky a darovat tu nejkrásnější „knihu“ na světě.

Malá, velká – co je lepší?

Bývá obtížně vybrat za celý rok ty nej nej fotografie, které zachycují skutečně jen ty nejdůležitější okamžiky. Obvykle končí úzkostlivý výběr na 100-200 kusech, což je rozhodně víc, než se vejde do klasické fotoknihy. Pokud tedy nechcete množství fotografií výrazně „osekat“, nabízí se vám dvě možnosti:

  • přidat do fotoknihy další stránky (finančně náročnější varianta),
  • používat v knize výhradně malé fotky (což zdaleka není tak efektní).

Vyberte si sami, jakou cestou chcete jít. Anebo přizvěte k tvorbě fotodárku jiného člena rodiny (samozřejmě ne toho, komu chcete fotoknihu darovat), je velmi pravděpodobné, že společně dokážete vybrat 40-60 kusů fotografií, jež kapacitu klasické fotoknihy bez obtíží naplní.

Upravujte… ale s mírou

Zbylé fotografie si obvykle žádají nějakou úpravu: oříznutí, změnu jasu, otočení atd. Nepodléhejte ale klamnému kouzlu okamžitého nadšení! Nikdy neupravujte originály fotografií, ale místo toho je uložte do samostatné složky a vraťte se k nim následující den. Je docela dobře možné, že se vám po střízlivém posouzení zase tolik líbit nebudou, a že je vaše fotokniha přijme raději v původním formátu.

Náš tip: životní zážitky nemusí být dokonalé. Máte-li tedy na dovolené nějaké momentky, o jejichž umělecké stránce lze mírně pochybovat, ale o té emoční nikoli, klidně je do fotoknihy zařaďte. Bude jim slušet menší formát a skvěle poslouží k dokreslení zachycené atmosféry.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..