Nezbytné doplňky do dětské postýlky

stevepb / Pixabay

Dětská postýlka tvoří stabilní základ dětské výbavičky, ale jen sama o sobě určitě nestačí. Co dalšího bychom měli pro nového člena rodiny ještě pořídit? Hodit se bude samozřejmě veselé povlečení, ale i další textilie, které uvnitř místnosti vytvoří žádaný pocit hřejivého pohodlí a útulnosti.

Ložní soupravy vybírejte jako první

Nejmenším miminkům je třeba v postýlce vytvořit útulné přítmí, napodobující předešlý pobyt v děloze. Dobře k tomu poslouží ložní soupravy s mantinely upevnitelnými na bočnice, často ještě opatřené baldachýnem pro maximální pocit bezpečí. Vždy platí, že jako první vybírejte dětské povlečení, a teprve poté k němu dokupte přikrývku a polštář, jinak si značně snížíte možnosti výběru.

Povlečení s voálem není přežitek

Krajky a nejrůznější nařasené ozdoby jsou symbolem jakési miminkovské romantiky, voály bychom však měli vzít na milost i z praktického hlediska. Pokud totiž nekupujete dětské postýlky, opatřené praktickým vestavěným šuplíkem, budete si muset podobný prostor jednoduše vytvořit. A do krabice nebo bedničky bez víka je bez použití voálu zkrátka vidět, což klade větší nároky na uložení věcí uvnitř. Během prvních náročných měsíců života s miminkem ale budete mít určitě úplně jiné starosti, proč si tedy situaci maximálně neulehčit?

Další užitečné vybavení pro nejmenší

Proti ostrým slunečním paprskům ochrání oči nejmenších ratolestí dobře vybrané dětské záclony. Ty větší si pak mohou jejich prostřednictvím užívat přítomnost svých oblíbených pohádkových hrdinů ve veselých barvách.

A herní zóna pokojíčku bude určitě potřebovat i dekorativní dětské koberce, opatřené protiskluzovou vrstvou a s materiálem, umožňujícím jejich snadnou údržbu. Zapovězeny nejsou ani v pokojích alergiků, pomáhají totiž omezovat polétavý prach v ovzduší.

Náš tip: milujete široký výběr, a přitom byste rádi vsadili především na poctivé výrobky z české provenience? Vsaďte na tradičního prodejce Vesna.cz s více než 50 kamennými prodejnami po celé ČR.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..