Chcete skutečné bezpečnostní dveře? Nevyhazujte peníze zbytečně

qimono / Pixabay

Levné bezpečnostní dveře? Tak to je protimluv, který by měl velmi rychle zmizet ze slovníku každého, kdo se nebojí převzít zodpovědnost za bezpečí a ochranu svého majetku a rodiny. Není náhodou, že takovými slogany se chlubí především nejrůznější hobbymarkety, kde bezpečnostní no-name dveře seženete už za pár tisíc.

Ale jde skutečně o tak výhodný nákup, jak se zdá? Bohužel, ve hře není jenom nízká cena. Takové bezpečnostní dveře často nemají ani základní certifikaci. Chybí jim základní bezpečnostní prvky a otevřít je lze už za pár minut obyčejným šroubovákem nebo otvírákem na konzervy. Bez legrace. A o třicetiminutové požární odolnosti, jež by každé dobré (nejenom) bezpečností dveře do bytu měly mít, se jim také může nechat jenom zdát…

Nepotřebuji nové dveře, stačí pár bezpečnostních vylepšení

Příliš si nepomůžete ani v případě, že se rozhodnete své dveře do bytu či domu neměnit, a místo toho je opatříte dodatečnými bezpečnostními prvky. Přídavný zámek, oplechování, bezpečnostní vložka, jistící závory – to vše vypadá dostatečně bytelně. Ale jen do té doby, než si uvědomíte, že kvůli instalaci tohoto nepůvodního zabezpečení musíte provrtat obvodové části dveří, jež zpravidla tvoří nejpevnější prvek jejich konstrukce. Se všemi použitými opatřeními si tak zloděj nebude muset dělat žádnou hlavu – vezme si k ruce obyčejné páčidlo.

Šikovným lapkům postačí i milimetr

Dobře si přeměřte své zárubně – i odchylka několika milimetrů se může stát pro šikovného nenechavce vítanou pozvánkou. A v panelových domech pak může rozdíl v měření činit i několik centimetrů! Takový prostor pak dokonale nepokryjí ani sebelepší dveře do domu či bytu ze sériové výroby. Pokud nechcete bytařům usnadnit práci, vsaďte raději na bezpečnostní dveře, vyrobené na míru s přesným zaměřením. Investice navíc bývá minimální, zato míra zabezpečení několikanásobná. Nenechávejte nic náhodě a svěřte vše do rukou odborníků – například firmě NEXT s třicetiletou zkušeností.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..