Pořizujete noční světlo? To správné vám pomůže s orientací

Bedroom Bed Pillows Lamp

Chytré příručky říkají, že bychom měli během noci pobývat v absolutní tmě. Ovšem občasná minimální orientace v prostoru je nezbytná. Ale co dělat, když rozsvěcení hlavního stropního svítidla jednoduše není z mnoha důvodů vhodné?

Při výběru dbejte především na kvalitu. Máte-li v domě malé děti nebo seniory, bylo by obzvláště nepříjemné, kdyby noční světlo uprostřed temné části dne přestalo fungovat. Předejte tím také riziku možných nehod a dalších nepříjemností.

Osvětlení vybírejte podle barvy

Absolutním základem při nákupu tohoto pomocníka by měl být senzor, reagující na intenzitu okolního světla. Ten zajistí, že nemusíte zakoupené svítidlo vyjímat ze zásuvky, abyste ušetřili energii. Svítit totiž bude opravdu jenom v noci. Během večera se postupně rozsvítí a s přicházejícím ránem bude svůj jas zase utlumovat.

Vyvarujte se však klasických žárovek a bílého světla. Pro naše oči jsou během noci nejpřívětivější odstíny fialové a modré, ovšem hodí se i nejrůznější varianty hnědé a tlumeně oranžové. Nedoporučujeme naopak červenou či zářivě žlutou. Ty by vás spíše donutily oči přimhouřit a k orientaci v prostoru by rozhodně nepřispěly.

Unikátní světlo odhalí své klady až v noci

Hledáte noční světýlko, které by bylo na první pohled nenápadné, ale přitom splňovalo veškeré estetické a funkční požadavky? Přesně takové najdete na Litho.cz pod označením lithophane. Zdejší noční pomocníci mají tvar nenápadných bílých čtverců, na nichž jsou však vyvedené rozmanité grafické předlohy a obrazce. Vybere si opravdu každý – od fanouška přírody až po milovníka rychlých motorek.

Jde o malá umělecká díla, jejichž krásu opravdu odhalí až noc. Základem těchto nočních světel je kvalita od Grunding, takže vydrží doopravdy dlouho. A můžete si dokonce nechat vyrobit motiv i na přání, třeba z fotografie vašich blízkých. Noční světla lithophane tak mohou posloužit i jako milý a přitom praktický dárek.

Apartment Architecture Bed Bedroom

noční světlo

 

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..