Rekonstrukce bytového jádra v panelových domech

Při modernizaci panelových bytů, bývá jedním z prvních kroků rekonstrukce bytového jádra. Umakartové jádra, která ještě stále naleznete v mnoha bytech v panelácích,  jsou nejen nevzhledná, ale často také již dosluhují a je třeba je nahradit kvalitním vyzděným bytovým jádrem které napomůže přeměně nevyhovujícího bytu v panelovém domě na moderní komfortní bydlení.

Aby rekonstrukce bytového jádra proběhla bez komplikací a přinesla majiteli bytu užitek, je třeba dodržet základní pravidla a nezapomenout na důležité věci jako je například vyřízení stavebního povolení. Společně s rekonstrukcí bytového jádra se mnoho lidí pustí také do rekonstrukce koupelny a kuchyně, mezi nimiž bytové jádro tvoří v panelových domech dělící příčku.

Pokud chcete nevzhledné a nepraktické umakartové jádro vyměnit za nové, vyzděné nebo sádrokartonové bytové jádro, je vhodné, spojit tento stavební úkon také s renovací koupelny a kuchyně, které s bytovým jádrem souvisí. Existují dva způsoby, jak se poprat s výměnou umakartového jádra. Ideální variantou, jak provést rekonstrukci bytového jádra, je svěřit tuto úpravu zahrnující nejen stavební, ale také bourací, instalatérské a elektrikářské práce, je svěřit tuto rekonstrukci firmě specializující se na rekonstrukce bytových jáder. Těmito úpravami se zabývají jak firmy specializující se na rekonstrukce, tak i některé stavební firmy které jsou pak schopny obstarat veškeré práce které k rekonstrukci jádra koupelny a kuchyně patří.

Prvním krokem, který by měl předcházet nahrazení umakartového jádra zděným je práce projektanta. Na zákdadě vypracovaného projektu, pak můžeme požádat o stavební povolení, ke kterému je v některých případech nutné vyjádření statika, který posoudí celkové úpravy a vydá vám doklad který přiložíte k žádosti o stavební povolení. Tyto kroky za vás však může vyřídit i firma které úpravy bytového jádra zadáte, což vám může ušetřit spoustu času.

Důležitým krokem, je také rozhodnutí, zdali staré jádro po vybourání nahradíte jádrem vyzděným, nebo k výstavbě nového jádra použijete systém suché stavby ze sádrokartonových desek. Velmi často je rekonstrukce jádra spojená také s úpravami v koupelně. Z toho důvodu je také vybrat v předstihu nové dlažby, obklady a sanitární vybavení do koupelny.

Firma, které rekonstrukci bytového jádra a koupelny svěříte, vám často může nabídnout nákup sanity, dlažeb i obkladů a samozřejmě také stavebního materiálu za zvýhodněné ceny, díky pravidelným odběrům, které u prodejců tohoto materiálu má. Součástí rekonstrukce, kterou by rovněž měla zajistit firma, je i revize plynu, elektřiny a vody kterou budete po nahrazení umakartového jádra zděným potřebovat. Ceny rekonstrukce bytového jádra se odvíjí od použitého materiálu a také od rozsahu celkové rekonstrukce.

Cenovou kalkulaci s nabídkou a rozsahem prací vám udělá většina firem ještě před podpisem smlouvy zcela nezávazně.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..