Jak poznat kvalitní plastová okna?

Plánujete zainvestovat do nových plastových oken, ale nevíte si rady s jejich výběrem? Kladete si otázky týkající se materiálu, kvality a ceny? Následující řádky se nesou ve znamení odpovědí na otázku: „Jak poznat kvalitní plastová okna“. Na jaké parametry je nutno se zaměřit? Co sehrává při výběru kvalitních oken hlavní roli a jaká kritéria by měla daná okna splňovat? To vše a ještě více se dozvíte o pár řádků níže.

Životnost oken

Tento aspekt vypoví o kvalitě oken zřejmě nejvíce. Dle nejrůznějších odhadů odborníků se životnost kvalitních plastových oken pohybuje od 50 po 150 let. Nekvalitní plastová okna – dovezená většinou ze zemí pochybného původu – začnou vypovídat službu již po 5 nebo 10 letech.

Nízká kvalita se projevuje ve změně barvy plastu (okna mohou zešednout, zežloutnout apod.), případně ztratí svou tvarovou stálost a v krajních případech mohou být až životu nebezpečné!

Vybíráte-li nová plastová okna, zajímejte se v první řadě o způsob jejich výroby a zemi původu. Solidní dodavatel nebo výrobce oken by vám měl umožnit nahlédnout do procesu jejich výroby.

Informujte se také o prostupnosti tepla

I tento faktor je nutno nepodcenit! Plastová okna vysoké kvality mají výborné izolační a protihlukové vlastnosti. Kvalitu zasklení okna udává faktor Uw – čili prostup tepla celou plochou okna. S kvalitní izolací můžete počítat u oken s hodnotou Uw pod 1,2 W/m2K. Pokud tato informace v popisu okna u konkrétního prodejce nebo výrobce chybí, nebojte se zeptat.

Podle čeho poznáte nekvalitní okna?

Jestliže se vaše nově usazená plastová okna nadměrně rosí, profukuje jimi, případně máte problémy s jejich otevřením nebo dovřením, může se jednat o nekvalitní okna, případně špatně odvedenou práci firmy. V případě jakýchkoliv pochybností se nebojte kontaktovat firmu, která vám okna dodala, případně žádat vyřešení problému a v krajním případě i výměnu celých oken.

Jak poznat kvalitní plastová okna

derplani / Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..