Odborníci z Brna vrací starým domům život

Wirden / Pixabay

Vlastníte starý rodinný dům, který nemáte komu odkázat, protože se vaši potomci odmítají zabývat byť jen myšlenkou na časově a finančně náročnou rekonstrukci? Chtěli byste kus svého života odkázat někomu, kdo se o něj dobře postará?

Máme lepší návrh! Prodejte ho srdcařům, kteří díky citlivému přístupu zachovají jeho duši, a zároveň ho opraví a zrekonstruují tak, že bude k užitku ještě mnoha generacím. Na našem území působí hned několik podobných firem. Námi zmiňovaný developer se však specializuje především na nemovitosti v Jihomoravském kraji.

Centrum pulsující životem

A má k tomu velmi dobrý důvod. Právě centrum města Brna je známé pestrou škálou jedinečných nemovitostí, jež ovšem zejí prázdnotou. Oživení centra je v posledních letech velmi živě diskutovaným tématem a to tím spíše, že řada objektů na oblíbených turistických trasách působí zchátrale a neudržovaně.

Často však nejde o úmysl: majitelé jednoduše nemají na potřebnou rekonstrukci peníze, čas anebo nervy – jednají-li zároveň i s památkářským úřadem. A přitom stačí takovou nemovitost výhodně prodat a svěřit celé náročné martyrium odborníkům.

Historické nebo moderní pojetí?

Právě ti společně s památkáři rozhodnou, zda ponechají budově její historický ráz či se spíše přikloní k moderním úpravám. Proměnou projde jak exteriér, tak i interiérové vybavení. A to se vším všudy. Náročné úpravy z oblasti stavebnictví nejsou třeba, důraz je kladen spíše na plnohodnotnou a dlouhodobou užitnost.

Jinými slovy, v takto upraveném domě či bytě je zkrátka radost bydlet a jeho pořízení je mnohem levnější, než bytová výstavba zbrusu nového objektu tzv. na zelené louce. Ne všechny nemovitosti jsou však pro takovýto účel vhodné. Proto vyškolený tým každý den vyhledává a hodnotí desítky nabídek výkupu nemovitostí, a skrz své náročné síto propustí jen několik málo z nich.

Specialisté z Jihomoravského kraje

Společnost ENDEKA každoročně takto vdechne život přibližně padesáti nemovitostem. Nezdá se to moc, ale uvážíme-li, že ve hře je především vysoká kvalita a citlivý přístup ke všem prvkům rekonstrukce bydlení, jde o vskutku úctyhodné číslo.

Nezáleží na tom, jestli potřebujete zprostředkovat klasický prodej nemovitostí, nebo vázne-li na vašem majetku například exekuce, zástavní právo či jiné právní omezení. Pokud bude mít váš dům či byt ten správný potenciál, nebude pro profesionály ze společnosti ENDEKA nic z toho problémem.

Každá nemovitost má svůj příběh

Napadlo by vás, že z původně prvorepublikové dvougenerační vily lze vytvořit atraktivní bytový dům? Nemovitost na ulici Potoční 6 v Brně vás o tom přesvědčí. Na počátku stál příběh osamělých manželů, pro které byl již jejich dům po odchodu dětí příliš velký. Nebylo lehké zbavit se místa plného vzpomínek, v němž vyrůstalo pět generací jedné rodiny.

Endeka však oběma slíbila, že vyzdvihne skrytý potenciál vilky, a to se také stalo. I po prodeji nemovitosti zde byli oba manželé častými hosty, a s povděkem kvitovali nabízenou přestavbu a stavební úpravy. Postupně před jejich očima vznikaly tři zbrusu nové byty s vlastním zahradním zákoutím, kde si každý z obyvatel bude moci najít kousek svého osobního prostoru.

A nechyběly ani slzy dojetí – to když byly klíče od nemovitosti předány novým majitelům, kteří zde našli svůj vysněný domov. Pokud i vy hledáte jedinečné bydlení se zajímavou historií, v atraktivní lokalitě a s osobitým šarmem, prohlédněte si více příběhů přímo na stránkách společnosti www.endeka.cz. Zájemci pro nákup nemovitosti zde najdou množství atraktivních nabídek a ti, jež by naopak svůj dosavadní byt či dům rádi prodali, zase nejvýhodnější podmínky odkupu přímo od developera. Endeka není žádná realitní kancelář, ale na slovo vzatý odborník, který se o vaše záležitosti postará rychle a s maximální profesionalitou!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..