Osvětlení do ložnice by mělo dbát na vaše zdraví

joe137 / Pixabay

Ložnice je místem, kde každý den načerpáme většinu energie nutné pro kvalitně strávený den. Ani vydatná snídaně nebo silné espreso nenahradí vliv hlubokého spánku. Mnohdy se však o výhody svého času určeného pro relaxaci připravujeme sami – třeba nekvalitně vybraným osvětlením.

To správné místo pro odpočinek

Vzpomeňte si, co všechno vás během usínání či samotného spánku dokáže vyrušit: bolesti hlavy, náhlé rozsvícení ostrého světla partnerem, oslnění září od stolní lampičky… Je toho skutečně hodně. Rozkryjeme si tedy jednotlivé body pěkně postupně.

Bolesti hlavy bývají způsobeny únavou očí ovlivněných nepříjemným blikajícím světlem. To mají často na svědomí staré známé zářivky, které tak často potkáváme ve škole nebo v kanceláři. Mít v ložnici světlo, jež nebliká a udržuje kvalitu světelného toku, je proto absolutní základ.

Nepříjemnému namáhání očí pro náhlém rozsvícení je zase možné předejít výběrem barvy a teploty světla. Teplá bílá je pro ložnici ideální. Vyniká svou šetrností k očím a dokáže v ložnici vytvořit velmi příjemnou atmosféru.

Posledním aspektem je kvalitní odstínění světla do směrů, v nichž je nežádoucí. Ideálem je spíše rozptýlený světelný tok, jen lokálně soustředěný do těch správných míst. Otáčecí stínidla, LED pásky, stropní svítidla – to všechno v ložnici zaručeně využijete. Více o výběru vhodného svítidla do ložnice se dozvíte na stránce https://www.philips.cz/c-m-li/vyberte-patici/bedroom-lighting#1.

Moderní osvětlení do ložnice má jméno LED

Mluvíme-li o výhodách LED osvětlení do ložnice, snad každého napadne jako první velká úspornost. Oproti klasickým žárovkám totiž ušetříte až 80 % elektřiny při stejné intenzitě osvětlení a vysoké pořizovací náklady se vám vrátí díky dlouhé životnosti LED světel přesahující deset let.

Tip pro čtenáře: Pokud vás zajímá, podle jakých kriterií vybrat vhodné svítidlo, tak si přečtěte tento článek – http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/vybirate-zarovky-prectete-si-jak-vybrat-spravne

Málokdo však ví, že ještě větší přínos má tento typ žárovek i pro atmosféru ve vaší domácnosti. Máme na mysli barvu světla, kterou lze jednoduše ovlivňovat regulací vlnové délky. Nemusíte kupovat nové žárovky, postačí je zapojit do chytrého systému, snadno ovladatelného třeba přes mobilní aplikaci (u nás k dostání třeba od značky Philips). LED žárovky navíc nikdy neblikají, takže vás neohrozí únavou očí nebo bolestmi hlavy.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..