Režim Ukrajina pomáhá se získáváním pracovníků

Jste i vy příznivcem vyššího počtu sil na pracovišti? Patříte do dlouhé řady zaměstnavatelů, který zvažují angažování pracovních sil z Ukrajiny? Pak byste měl být znalý v oblasti projektu Režim Ukrajina a v případě nejvyšší nutnosti ho i plně využít.

O co vlastně jde?

Režim Ukrajina je projekt zvláštního zacházení pro kvalifikované zaměstnance z Ukrajiny, který je určen pro zaměstnavatele, kteří mají v úmyslu angažovat pracovní sílu z Ukrajinské republiky.

Zařazení do Režimu Ukrajina umožňuje uchazečům získat termín pro podání žádosti o zaměstnaneckou kartu na generálním konzulátě České republiky ve Lvově a v případě hromadných žádostí na zastupitelském úřadě České republiky v Kyjevě.

Pokud je zaměstnavatel, který žádá o zařazení do projektu, je poté kontaktován přímo ze strany organizace, která vydávání zaměstnaneckých karet vyřizuje. Na našem území má několik garantů, kteří souvislosti s projektem hbitě vyřizují.

Povinnosti žadatele

Jak už to ve světě chodí, nic není jen tak. Povinnosti k zařazení do projektu představuje složitá spleť povinností. Žadatel, který chce být součástí projektu Režim Ukrajina, musí splnit všechny požadované povinnosti a doložit všechny potřebné dokumenty.

V prvé řadě je žadatel povinen vyplnit žádost včetně všech požadovaných příloh. Žadatel nicméně musí splnit podmínku zanesení požadovaného místa do centrální evidence volných pracovních míst obsaditelných držiteli zaměstnanecké karty.

Aby se žadatel do této evidence volných pracovních míst dostal musí ohlásit krajské pobočce úřadu volné pracovní místo a dát svůj souhlas se zaměstnaneckými kartami.

Součástí žádosti o zařazení do Režimu Ukrajina je i seznam uchazečů, které chce zaměstnavatel do režimu zařadit. Zaměstnavatel zde musí dbát na pečlivé rozřazení a upřednostnění klientů, kteří jsou pro něj důležití. Zaměstnanecké karty budou totiž vydávány v pořadí, které si určíte.

Přílohy k žádosti do projektu Ukrajina

Jak již bylo zmíněno, zaměstnavatel musí k žádosti přiložit i určité přílohy, které jsou pro zařazení do projektu stejně důležité, jako samotná žádost. Jedná se o výpisu ze živnostenského nebo obchodního rejstříku, které odkazují na činnost zaměstnavatele.

Jsou vyžadována také potvrzení od finančních úřadů a České správy sociálního zabezpečení o neexistenci daňových a sociálních nedoplatků. Prostřednictvím prohlášení je tak právnická či fyzická osoba dostatečně prověřena a podrobena důkladnému prozkoumání.

Pokud zvažujete podání žádosti do projektu Režim Ukrajina a chcete ušetřit čas, je snazší se obrátit na profesionály z agentury IRS Czech, kteří vše zajistí za vás. Díky našim kontaktům vám dokážeme pomoci s žádostí včetně rychlejšího zařazení do programu. Stačí vyplnit nezávaznou konzultaci a zbytek již nechat na nás.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..