Topenářské práce

Topenářské práce
raedon / Pixabay

Náklady na topení ukrajují z rozpočtů domácností stále větší a větší díl. Je proto přirozené, že se všichni snaží o maximální efektivitu a úsporu v oblasti vytápění.

Jak v oblasti úspor, kam spadá např. zateplení objektů – více o způsobech zateplení najdete např. zde, tak i v samotné technologii – úsporné kotle, termostaty a jiné. Způsobů vytápění je v dnešní době celá řada a nové technologie přichází velice rychle. Není proto jednoduché se v takto široké nabídce orientovat. Neustálé zvyšování cen energií lidi motivuje k přechodu na levnější paliva, jako např. dřevo, peletky, štěpka apod.

Topenářské práce Zlín

Pokud uvažujete o montáži nového topení např. v novostavbě, máte většinou projekt vytápění už součástí projektové dokumentace k dané stavbě.

Ideální je poptat realizace na základě přesného zadání a porovnat jednotlivé nabídky. Není dobré brát ohled pouze na cenu, ale také na to, co vše cena obsahuje, jestli realizační firma zajišťuje servis a jiné. Doporučujeme také sehnat si reference, což v době internetu není žádný problém. Pro nezávaznou poptávku můžete kontaktovat např. topenářství Brno.

Náš tip: vyzkoušejte topení v krbových kamnech

Seriózní topenářská firma je schopna dodat veškeré potřebné práce na klíč. To znamená včetně odborného poradenství, vypracování projektové dokumentace, realizace a pozáručního servisu. Všechny tyto, ale i další odborné práce pro vás profesionálně udělá například topenářství Jihlava.

V letošním roce bude znovu otevřený státní dotační program Zelená úsporám. Pokud plánujete výměnu kotle nebo přechod na jiný způsob vytápění – např. tepelné čerpadlo, mohli byste při splnění všech podmínek získat státní dotaci.

Podmínkou je dosažení úspor na spotřebu tepla na vytápění alespoň o 40%. V tom případě žadatel obdrží dotaci 25% z uznatelných nákladů, při snížení spotřeby o 60% je to dokonce plná polovina nákladu na tato opatření. Jednou z podmínek, je aby realizační firma byla zapojena do programu Zelená úsporám.

Využijte tedy této skvělé možnosti a rekonstrukci neodkládejte.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..