Znáte výhody a nevýhody rohových sedaček?

Skitterphoto / Pixabay

I když jsou aktuálním hitem v obchodech s nábytkem, ani zdaleka se nehodí do každého interiéru. Poradíme vám, co si promyslet ještě předtím, než se pro koupi rohové sedačky rozhodnete. A začneme právě pozitivními přínosy.

Nábytek, který efektivně využívá svěřený prostor

Rohy místností bývají velmi problematickým místem. Buď jsou jednoduše nevyužity a působí v jinak zařízeném interiéru velmi neesteticky, nebo jsou naopak přehlceny nejrůznějším nepořádkem. Rohová sedací souprava však tuto potíž elegantně vyřeší. Navíc tak poskytne dostatečný komfort posezení i v malých místnostech, kam by se jinak klasická kombinace křesla a sedačky vtěsnala jen s obtížemi. Typicky se proto objevuje hlavně v panelových bytech, ale zaujmout může i ve velkoryse řešených místnostech, ideálně v kombinaci se stylově sladěnými taburety.

Snadno se instalují

V porovnání s klasickou pohovkou je rohová sedačka o něco skladnější, a také menší. Lze ji rozebrat a složit přímo na místě, a obojí navíc zvládnete sami bez asistence odborníků. Při nákupu stačí změřit průměr sedačky v nejširším místě a okamžitě zjistíte, jestli projde dveřmi. Složité vytáčení rozměrných dílů jako v případě klasicky vyvedené sedačky se rozhodně bát nemusíte.

Nabízejí funkce navíc

Rohové sedačky lze vybavit i úložným prostorem či rozkládací částí, určenou třeba pro přespávání návštěv. V malých bytech tak nabývají její výhody na důležitosti.

Když rohová, tak rohová…

A co ona v úvodu zmíněná negativa? Rohové sedačky už svým názvem upozorňují na své specifické umístění. A pokud se ho rozhodnete z jakýchkoliv důvodů ignorovat a umístíte takovou sedačku doprostřed místnosti, získáte pravděpodobně velmi nekompaktně působící kus nábytku, jenž bude navíc zabírat příliš mnoho místa.

Navíc tuto sedačku nelze jednoduše přesouvat z místa na místo nebo přizpůsobovat její umístění aktuálním potřebám. V takovém případě vám lépe poslouží sedací souprava 3+2+1, kterou můžete umístit prakticky jakkoliv. Omezeni jste jen svou fantazií. Vyberte si sedačku přesně podle svého gusta na stránkách www.lumax-nabytek.cz!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..