Termínované vklady a jejich efektivita, která se může vyplatit každému

nattanan23 / Pixabay

Málokdo je v dnešní době zcela spokojený se svou finanční situací a nemá občas obavy o svou bezpečnou budoucnost. Je to přirozená daň za pobyt ve vyspělé civilizaci svázané mnoha pravidly, kde idealistické myšlenky volnosti, rovnosti a bratrství svou oporu již nenacházejí. To nikdo z nás změnit nedokáže. Co však změnit lze, je náš postoj k vlastním financím, kdy je potřebné se naučit využívat všechny možnosti, jak svou situaci stabilizovat. A často stačí i velmi malé kroky…

Jak si alespoň trochu finančně přilepšit

Málokdo v dnešní hektické době má pocit úplné finanční stability a nezažil někdy obavy z budoucnosti. Samozřejmě existuje řada prověřených a doporučovaných kroků, jak si v této situaci poradit, ale je třeba hledat stále i nové možnosti. Jistě je potřebné pořídit si stavební spoření, penzijní připojištění a nejlépe i životní pojištění, protože osud se nikoho na jeho názor neptá a špatné věci se stávají i dobrým lidem. Často však mohou pomoci i úplné drobnosti, kdy člověk v podstatě nemusí nic udělat, a přesto získá určité finanční prostředky. Jednou z těchto příznivých variant, které sice nepřináší hromady peněz, ale menším částkám dají vzniknout, je pak zřízení termínovaného vkladu.

Kdy se termínovaný vklad vyplatí

Termínovaný vklad je optimální zřídit v případě, že jste si jisti, že naspořenou částku nebudete chtít v krátké době použít. Jste-li o této variantě přesvědčeni, nic vám nebrání této možnosti využít a začít vydělávat bez vynakládání energie. Výhodou je také to, že v případě, že si nejste svou budoucností absolutně jisti, můžete k úročení použít i jen velmi malou částku, protože ve většině případů lze tento vklad založit i se zcela minimální částkou. Lze tak říci, že termínovaný vklad alespoň s menší vloženou částkou se vyplatí vždy a pro každého.

Praktické možnosti na trhu

Zajímavou možností, kterou lze zvážit, je finanční produkt mVklad od mBank, který představuje depozitní účet s fixním úrokovým výnosem. V této souvislosti se pak definuje i předem stanovené období pro tento vklad. Výhodou je, že v případě, že již máte nastavené internetové bankovnictví, je jeho zřízení velmi jednoduché, rychlé a obejde se bez návštěvy kamenné pobočky. Ušetříte tak svůj čas, energii i nohy od zbytečných pochůzek a stání ve frontách.

Výhody tohoto produktu představují absence poplatků za jeho zřízení, zrušení nebo vedení vkladového účtu a minimální vklad může být pouze ve výši 1 000 Kč, takže jej může uplatnit skutečně každý. Další výhodou je jednoduché ovládání tohoto vkladu prostřednictvím internetového bankovnictví a garantovaný fixní úrokový výnos po celou dobu splatnosti vkladu. Rovněž platí možnost neomezeného limitu počtu mVkladů, které si může zřídit jedna osoba. Výpovědní lhůtu lze nastavit v několika variantách, a to s dobou 3, 6 nebo 12 měsíců.

Rozhodnete-li se pro tento finanční produkt, výhodou je, že skutečně můžete vložit pouze malou částku a teprve poté, co se vám tento proces výdělku potvrdí jako úspěšný, se rozhodnete dále vložit i částku podstatně vyšší.

Z malých kapek vzniká moře

Většina dobrých plánů, které však negarantují vznik větších sum peněz, je často odsuzována předem k nezdaru. Jsou ve všech svých aspektech velmi podceňovány. Je zapotřebí si však připomínat, že ukládat peníze na spořicí účet se dá v malých částkách, stejně tak lze vložit minimální částku i na termínovaný účet. Malou částku má k dispozici každý a řeči o její nepatrnosti a celkové marnosti tohoto snažení nejsou v tomto kontextu nijak opodstatněné.

Jedná se ve své podstatě o novodobou podobu starobylého keramického prasátka, do kterého děti v pravidelných i nepravidelných intervalech vkládaly halířové a korunové mince. Nedalo se nijak otevřít, pouze učinit finální destruktivní krok kladívkem, a to většinou pod dohledem přísného tatínka či maminky. Starodávná keramická prasátka také měla na rozdíl od naší instantní plastové kultury dřívější punc poctivého a originálního designu, takže se s nimi děti často i nerady a nelehko loučily.

A vězte, že většina střadatelů po finálním rozmetání schraňujícího čuníka mezi střepy nalezla zajímavou sumičku. Takovou, kterou často nebyli schopni předem vůbec odhadnout. A to ji keramické prasátko ještě nedokázalo zúročit. Takže bankovní produkty včetně termínovaných vkladů nejsou nic nového pod sluncem.

Vychovávejte i své děti k finanční zodpovědnosti

Jste-li rodiči, uděláte pro své děti to nejlepší, co můžete, tehdy, když je seznámíte s pravidly hospodaření s penězi a s potřebností finanční stability. Můžete je do této oblasti začít zasvěcovat i ve velmi nízkém věku, v dospělosti vám totiž za to rády poděkují. Začít můžete například u keramického prasátka.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..