Perský koberec je solitér, bydlení mu musíte přizpůsobit

Counselling / Pixabay

Jde o otázku prestiže i užitného luxusu. Často se nám však orientální koberce jednoduše líbí. Aby však dokonale vynikly a přitom neztratily nic ze své výjimečnosti, budeme jim muset chtě nechtě alespoň trochu podřídit vybavení místnosti.

Vcelku nezáleží na tom, zda jste při nákupu sáhli po moderním orientálním koberci v umírněných barvách nebo jeho tradičním perském bratříčkovi s bohatým vzorováním. Všechny níže uvedené zásady lze totiž aplikovat univerzálně.

Dřevo je sázkou na klasiku

Klasický perský koberec si bude skvěle rozumět s jakýmikoliv dřevěnými doplňky. A může jít stejně tak o imitaci v podobě dobře vypadající podlahy z lamina i o poctivý nábytek z masivu ve starozámeckém stylu. Barevné ladění je neutrální, není tedy třeba kombinovat tmavé koberce se světlým dřevem apod.

Při volbě barev dbejte na opakování

Milujete orientální koberce s pestrým vzorem, ale nejste si jistí, jak by do vašeho pečlivě sladěného interiéru zapadly? Pomozte jim tím, že z jejich bohatého zdobení vypíchnete dvě či tři barvy, a ty následně zopakujete v dalším vybavení interiéru. Může jít třeba o zelené závěsy, červenou komodu vedle postele nebo žluté rámy na obrazech.

Ideální je vždy kombinace s textiliemi, ale není to podmínkou. Záleží na vašem estetickém vkusu a možnostech. Pamatujte si, že barvy se mohou opakovat také v jiných vzorech. Oblíbené jsou třeba přírodní doplňky se vzhledem zvířecí srsti nebo domácky působící kostky. Nesmíte se jen nově objevených možností bát.

V předsíni mu bude patřit veškerá pozornost

Začlenit orientální koberce do již hotového bytu může být zpočátku problém. Chvíli trvá, než si všechny potřebné detaily sednou. Pokud na podobné estetické hrátky zatím nemáte náladu, udělejte svému novému kousku místo v předsíni. Snadno ji vyzdobí v té správné míře a dopřeje návštěvám skutečně originální první dojem z vaší domácnosti. A to za vyzkoušení rozhodně stojí. Hledáte ještě více zajímavostí o orientálních kobercích? Inspirujte se na Buchara.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..