Rostliny, které oživí vaši zimní zahradu

Dříve sloužily zimní zahrady pouze k přezimování choulostivých druhů rostlin. V dnešních dobách však takovéto zahrady představují především oázu klidu a odpočinku, s vlastním životem nezávislým na okolním světě. Kouzlo zimních zahrad doplní vhodné květinové osazení, na jehož výběru opravdu záleží. Nevíte, jaké rostliny jsou pro tento typ zahrad nejvhodnější? Rádi vám s jejich výběrem pomůžeme!

Oranžerie vs. zimní zahrada

Slyšeli jste již někdy pojem oranžerie? A víte, že se jedná o obyčejné synonymum pro zimní zahradu? Abyste byli v obraze – pojem oranžerie vznikl především proto, že zimní zahrady v dřívějších dobách sloužily pouze k přezimování nejrůznějších druhů citrusů, které by za jiných okolností venku uhynuly. A právě citrusy jsou jedním z nejvhodnějších druhů rostlin, které by neměly ve vaší zimní zahradě chybět. S citrusy získá vaše zahrada přímořský nádech a příměs tropických dálek. Tuto jedinečnou atmosféru si můžete vychutnávat plnými doušky kdykoli se vám zachce.

Palmy a vzrostlé druhy rostlin

Ani ty nesmí ve vaší zimní zahradě chybět. Nemáme na mysli zrovna palmy kokosové, které by vás mohly v průběhu let překvapit poměrně vysokým vzrůstem, oslovit by vás však mohla krása palmy horské. Skvělou dekorací však může být také žumara nízká nebo datlovník kanárský. Prahnete-li po něčem exkluzivnějším, zkuste své štěstí při pěstování popínavých orchidejí nebo bromélií. A vedle nešlápnete ani s oleandrem, eukalyptem, strelícií nebo gardénií.  Jednotlivé rostliny jsou však velmi choulostivé na změny teplot a dostatečnou zálivku. Nezapomínejte svou zimní zahradu pravidelně rosit vodou s nízkým stupněm tvrdosti. Také správné a dostatečné hnojení je předpokladem k vytvoření jedinečného tropického ráje, ve kterém naleznete klid a pohodu a zapomenete na strasti všedního života.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..