Vybíráme sedací soupravu – proč si dát pozor na počet švů?

Existuje celá řada faktorů, které byste měli při výběru sedací soupravy sledovat. Nebudeme vás dnes obtěžovat takovými malichernostmi, jako je správná velikost nebo vhodný tvar. Místo toho se zaměříme na méně známé detaily, jež zákazníci při nákupu často přehlížejí.

Chtějte vědět, z čeho je vyrobená konstrukce

Vybírat sedací soupravy jen podle vzhledu je z dlouhodobého hlediska velmi špatný nápad. O odolnosti sedačky totiž rozhoduje právě vnitřní konstrukce. Na méně zatěžované části může být s přehledem použita dřevotříska, ale nosné prvky si žádají výhradně poctivý masiv, případně pevné lamino.

Při prohlídce počítejte švy

Do obchodu už obvykle přicházíme s přesnou představou potahového materiálu, a nezáleží na tom, jestli jsou naším cílem sedačky 3+2+1 nebo houpací křeslo pro babičku. V dobré víře však můžeme sáhnout po krásně vypadajícím výrobku, který však běžné intenzitě používání odolá dlouhodobě jen stěží. Jinými slovy sedáky a opěradla sedaček bez jediného švu vypadají sice úchvatně, ale dlouhodobě se vám tento nedostatek při výrobě vymstí deformací tkaniny jejím vytaháním.

Nekvalitně provedené švy pak začínají praskat a zanechávají tak v sedačce nevzhledné díry. Hledejte proto prodejnu s nábytkem, která upřednostňuje pečlivé provedení před podezřele nízkou cenou.

Zaměřte se na pohodlí

Pro maximální porci příjemného posezení a  relaxu dbejte na to, aby vaše sedačka disponovala dostatečnou hloubkou a v případě potřeby dokázala poskytnou i dostatečně velkou spací plochu. Ty nejlepší rozkládací sedací soupravy pak navíc nabízejí i praktický úložný prostor, třeba na uschování dek nebo jiných textilií.

Chtějte maximální komfort při výběru

Nenechte se omezovat dostupnými barevnými variantami nebo potahovými materiály a nakupujte tam, kde vám umožní jakoukoli sedačku potáhnout přesně podle vašeho přání. V e-shopu Lumax-nábytek.cz můžete každý den vybírat ze stovek možností, korunovaných přívětivými cenami a vysokou kvalitou provedení. Objevte rozsáhlou nabídku kvalitního nábytku nejen do obýváku ještě dnes!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..