Asfaltové střešní krytiny Onduline

Asfaltové, lehké střešní krytiny Onduline patří mezi nejoblíbenější lehké střešní krytiny na trhu. Firma Onduline patří mezi nejznámnější dodavatele tohoto sduhu střešní krytiny a v její nabídce naleznete jak vlnité asfaltové střešní krytiny vhodné jak pro hospodářské stavby, rekreační objekty jako jsou chaty či chalupy ale také je možné tuto střešní krytinu použít pro pokládku na starší střešní konstrukce kde potřebujeme použít lehkou krytinu z důvodu přílišného nezatěžování starší střešní konstrukce.

Asfaltové střešní krytiny a to jak asfaltové šindele tak i vlnité krytiny na střechy, vynikají velmi dobrým poměrem ceny a kvality. V katalogu firmy naleznete čtyři základní druhy těchto krytin které jsou Onduline – asfaltová vlnitá střešní krytina, Onduvilla střešní lehká asfaltová taška a dále pak Bardotoit střešní asfaltový šindel a také Top stick samolepící asfaltové střešní šindele. V následujícím článku vám přinášíme popis těchto střešních krytin, jejich výhody, omezení a také možnosti jejich využití.

Onduline – asfaltová vlnitá střešní krytina

Vlnitá střešní krytina Onduline je již tradičním výrobkem firmy Onduline, kterou tato společnost dodává na trh se střešními krytinami již od roku 1945. Vlnité střešní krytiny vynikají velkou krycí plochou, takže práce s nimi je velmi rychlá, což šetří nejen čas, ale i náklady na pokrývačské práce. Díky jednovrstvé technologii výroby těchto vlnitých střešních desek nedochází k separaci vrstev. Z důvodu elastičnosti, je asfaltová krytina vhodná i pro použití na obloukové střechy. Výhodou je i snadná manipulovatelnost a skladovatelnost, díky které jsou rovněž minimalizovány i náklady na transport této střešní krytiny.

Asfaltové vlnité střešní desky je možné použít na střechy již od sklonu 5 stupňů, což je činí opravdu univerzální krytinou pro mnoho druhů střech.

Onduvilla střešní taška Onduline

Dalším typem střešní tašky vyrobené z bitumenu a organických vláken je střešní taška Onduvita.  Tuto střešní tašku naleznete v katalozích a ceníku firmy od roku 2002 kdy jí společnost zařadila do svého výrobního programu. Jedná se o druh střešní krytiny určený pro pokládku na střešní konstrukce rekreačních, obytných i menších průmyslových staveb která vyniká nejen nízkou cenou při zachování vysoké kvality, ale i snadnou a rychlou montáží díky kompletní sadě doplňků a příslušenství.

Tato střešní krytina je zdravotně zcela nezávadná díky absenci azbestu. Střešní krytinu Onduvita je možné pokládat na střešní konstrukce od sklonu 17° . Onduline tuto lehkou střešní tašku dodává v sedmi barvách, na Českém trhu se však zatím setkáme pouze se dvěmi barevnými odstíny které jsou černá a červená třítónová barva. Díky její nízké váze je možné jí použít i na starší či méně pevné střešní konstrukce.

Bardotoit asfaltový střešní šindel Onduline

Dalším typen střešní krytiny vyráběné firmou Onduline je asfaltový střešní šindel vyztužený skelnými vlákny je střešní šindel Bardotoit. Teno střešní šindel vyniká díky výztuze ze skelných vláken vysokou evností a pružností. Střešní šindele Bardotoit jsou rovněž vysoce odolné vůči povětrnostním vlivům díky povrchové úpravě z barevného granulátu.

Tato lehká střešní krytina je vhodná především pro pokládku na střechy menších staveb jako jsou kůlny, altány, přístřešky, garážová stání či jiné drobné objekty. Tento typ střešní asfaltové krytiny je možný použít na střechy s rozsahem sklonů 15°-85°.  Asfaltový střešní indel Bardotoit je nabízen ve 2 odstínech které v ceníku Onduline najdete podle označení barev dual hnědý a červená střešní taška Bardotoit.

Top sticks samolepící asfaltové šindele Onduline

Střešní krytina Onduvita Top sticks je střešní šindel jehož výhody oceníte především při pokládce krytiny na členitější střešní konstrukce. Díky své unikátní samolepící vrstvě ušetří náklady za doplňky, které bychom u ostatních střešních krytin museli dokoupit. Tento lehký, asfaltový střešní šindel můžete zakoupit v šesti barevných provedeních a na výběr je rovněž ze dvou tvarů tohoto samolepícího střešního šindele. Díky své univerzálnosti je tento asfaltový šindel vhodný pro pokládku na střechy rodinných domů, chat a chalup ale i nástaveb a různých zahradních staveb jako jsou altány a přístřešky.

Pro dokonalou konstrukci funkční střechy je k tomuto střešnímu šindelu nabízeno velké množství střešních doplňků jako jsou ventilátory, zachytávače sněhu a také pojistné střešní membrány Ondutiss. Samolepící střešní šindel Top sticks je vysoce kvalitní samolepící střešní krytina s širokou možností využití od jednoduchých střech až po komplikovanější a členité střechy většího rozsahu.

jarmoluk / Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..