Vychytávky pro dům i zahradu, které by vám neměly chybět

G%C%BClle Fertilization Spreading Corn  - Ehrecke / Pixabay
Ehrecke / Pixabay

Prakticky každý rok se snažíme přijít na to, jak si péči o zahradu maximálně zjednodušit a zefektivnit. A nezáleží na tom, zda se snažíme připravit záhonky na zimu nebo se naopak staráme o co nejlepší provzdušnění půdy zjara.

Pomoci nám může například zahradní kultivátor. Nabízí totiž mnoho funkcí, které bez potíží využijete opravdu po celý rok.

A co všechno je k mání?

Tenhle šikovný kypřič primárně pečuje o dokonalé provzdušnění půdy. Měl by tak mít ve vašem zahradním domku stejně důležité místo jako třeba instalační pásky nebo  výstražné fólie. Tajemství jeho úspěchu tkví v unikátních hvězdicových nožích. Každý z nich je totiž jinak zahnutý a umožní vám efektivně provzdušnit půdu až do hloubky 25 centimetrů.

Ovšem budete-li chtít, můžete hloubku záběru snížit jen na nějakých 5-9 centimetrů, což vám pomůže odstranit nežádoucí plevely. Přídavná radlice vám zase při podzimní orbě umožní vytvořit jak hluboké, tak i mělké brázdy. Uplatní se tedy například i při odhrnování půdy, nezbytné pro správnou výsadbu rostlin na jaře i na podzim. Jeden zahradní pomocník vám tak pomůže udržovat půdu v perfektní kondici, ořeže a vyhrabe trávník a nezalekne se ani plevele ve spárách. Jeho pořízení se tak rozhodně vyplatí.

Izolace i bezpečí v jednom

Ovšem podzimní péče o zahradu se nemusí omezovat jen na péči o zeleň. Stejně důležitá je  i kondice zahradních staveb nebo dokonce samotného domu. Vhod vám tak může přijít kupříkladu dilatační pás, vyrobený z pěnového PE, navíc ještě fyzicky napěněného a s uzavřenou buněčnou strukturou.

Brání narušení svislých stavebních konstrukcí, předchází tlaku topné desky na obvodové konstrukce a chlubí se samozřejmě i nenasákavostí a chemickou odolností. Udělá vám tedy mnohem lepší službu než běžné  podlahové pásky.

Praktický zahradní kypřič, dilatační pásy a další šikovné pomocníky vám nabízí firma Anticor na internetových stránkách www.anticor.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..