On-line a bez stresu – i tak může vypadat úspěšná dražba nemovitostí

Town Village Houses Buildings Road  - Psaiko / Pixabay
Psaiko / Pixabay

Věděli jste, že nemovitosti v dražbě  jsou k mání i na internetu? V dnešní rizikové době se tak nemusíte vydávat na dlouhé výlety s nejistým cílem a v místnosti plné potenciálně nakažených lidí. Moderní dražby totiž obdobným nešvarům nepřejí. Naopak. Maximálně dbají na pohodlí všech zúčastněných.

A nabízejí proto hned několik výhod. Na prvním místě je třeba jmenovat to, že vám internetové dražby nemovitostí neukrojí z vašeho denního harmonogramu prakticky žádný čas. Vše vyřídíte z pohodlí domova, nic jiného není potřeba.

Když chcete transparentnost za všech okolností

A je to ještě lepší. Všechny dokumenty totiž dostanete k nahlédnutí on-line a s dostatečným předstihem před začátkem aukce. Žádná překvapení „na místě“ na vás tak zaručeně nečekají. Obejdete se tedy bez kontaktu s původními majiteli nebo pracného nahlížení do katastru apod.

Dalším pozitivem, které vám taková dražba nemovitostí nabídne, je i přesné zjištění kupní ceny. Zejména domy či pozemky v exekuci jsou proslulé tím, že vyvolávací cena se nikdy ani vzdáleně nepodobá té odhadované. Začíná se totiž na mnohem nižších částkách a finální propočet je pak přímo závislý na počtu vážných zájemců. Na druhou stranu – v zápalu aukční vášně mohou nabízené částky snadno atakovat hranici zdravého rozumu. Vyplatí se proto předem prověřit cenové mapy v konkrétní lokalitě. Nechcete přece koupit trabant za cenu mercedesu…

Stanovte si strategii a buďte připraveni na cokoliv

Myslete na to, že zejména dražby nemovitostí v exekuci a jejich nízké vyvolávací ceny nalákají do dražební síně i zájemce, kteří nemají s podobnými situacemi žádné zkušenosti. Pokud mezi ně patříte také, předem si načrtněte, co od aukce očekáváte. Nové bydlení? Výhodnou investici? Adrenalin s možností výhodného bonusu? Jakmile si tohle všechno ujasníte, zbývá jediné – nastavit si maximální limit, přes který už nepůjdete. Nenechte se zaskočit tím, jak rychle všechno probíhá. Za pár minut může být hotovo. A to bez ohledu na to, zda aukci vyhrajete nebo ne.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..