Bezpečnost na cestách může být i zábavná – zvláště ta pro děti

Ball Tennis Sport Round Circle  - Jorgeduardo / Pixabay
Jorgeduardo / Pixabay

Základní pravidlo bezpečnosti na cestách je „být viděn.“ A čím menší dítě nástrahám ulice vystavujeme, tím důležitější tato poučka je. Co si však počít, když dítě jakékoliv reflexní prvky jednoduše odmítá a hned za rohem je nepozorovaně sundá?

Nebuďte úzkoprsí a nedávejte přednost jen levným reflexním páskům, určeným k rychlému připevnění na ruku. Rovněž není nutné oblékat aktovky školáků do „slušivých“ bezpečnostních vestiček. Místo toho vsaďte na reflexní nažehlovací obrázky.

Dovolte dítěti, ať si svého pomocníka vybere samo

V šatníku nejmenších účastníků silničního provozu mají reflexní prvky už mnohdy své pevně dané místo. Najdeme je na bundách, batozích i kalhotách. Jen zřídkakdy jsou však umístěny tak, aby byl váš potomek jejich prostřednictvím opravdu bez potíží vidět z jakéhokoliv úhlu a při jakékoliv činnosti.

A co hůř, ne vždy je kvalita reflexního odrazu dostatečná. Mezi odrazovými materiály totiž existují značné rozdíly a viditelnost se tak u výrobků „made in China“ může zkracovat až o desítky metrů. Vyplatí se proto pořizovat reflexní prvky se všemi potřebnými certifikacemi. Ruku v ruce s nimi by však měl jít i široký výběr. Jedině tak bude dítě svého dinosaura, rybičku nebo třeba fotbalový míč opravdu rádo nosit.

Všechny nažehlovací obrázky od značky Altima jsou vyrobeny ze speciálního vysoce reflexního materiálu. Nezáleží na tom, jaký motiv si vyberete. Nechte svému potomkovi volnou ruku a pomozte mu jen s tím, kam by si měl svou nově vybranou ozdobu umístit.

Mnohaleté zkušenosti jako plus

Pokud ovšem vaše dítě každý den vyráží do školy ještě za tmy, případně se musí probojovávat přes neosvětlenou ulici, zvažte i nákup klasických bezpečnostních vest. Na Altima.cz mají s tímto sortimentem bohaté zkušenosti. Pořídíte tak i modely, určené pro nejmenší děti, ty se zapínáním vepředu, vzadu, ale i na boku. Snadno si tak vyberete přesně takový kousek, který vám bude co nejlépe vyhovovat.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..