Čistá domácnost: Jak si vybrat správný vysavač?

jarmoluk / Pixabay

Každá správná hospodyně potřebuje do domácnosti vysavač, se kterým ji bude udržovat vždy čistou. Jde o klasický domácí spotřebič, který domácnost zbaví prachu a špíny. Dnes na trhu najdete různé modely s různými funkcemi, o kterých byste měli něco před tím, než se rozhodnete pro konkrétní model, vědět.

Zaměřte se na sací výkon

Při koupi vysavače si zjistěte, jak má silný tah, jinak nazývaný také sací výkon. Čím je větší, tím lépe. S nižším sacím výkonem je riziko, že budete muset každé místo vysávat vícekrát, abyste jej znečištění dokonale zbavili.

Podle podlahové krytiny

I typ zvolené podlahové krytiny ovlivňuje výběr ideálního vysavače. Pokud máte podlahu bez koberců, není potřeba si s výběrem toho pravého modelu dělat velké starosti. Prach pouze vysajete. Pokud ale máte v domácnosti koberce, sáhněte po výkonnějších třídách.

Účinnost vysávání

Účinnost vysavače závisí na dvou základních faktorech, konkrétně na výkonu motoru, a správném výběru hubice. To ale není všechno. Důležitá je i velikost sběrného sáčku, propustnost vzduchu a filtr.

Pokud máte doma alergika

Alergici by určitě měli sáhnout po vysavači s HEPA filtrem. Ten totiž zabrání navrácení mikrobů do ovzduší.

Tichý chod

Pro některé domácnosti je také velice významným faktorem úroveň hluku při používání vysavače. Pokud se k nim řadí i vaše domácnost, zaměřte svůj výběr na vysavače, které jsou tišší než 70 decibelů.

Pro majitele domácích zvířátek

Ani přítomnost domácího mazlíčka v domácnosti byste do svého rozhodování a výběru ideálního vysavače neměli zapomenout zohlednit. Pokud máte doma psa nebo kočku, hledejte vysavač odolnější a trvanlivý, kterému nedělá problém vysát vypadanou srst a chlupy.

Klasický sáčkový vysavač VY – 218

Vysavač je praktickým pomocníkem a může se pyšnit i příjemným a moderním designem. Jeho největší výhodou je sací výkon, který je vhodný i na husté koberce. Kapesní vysavač je také relativně tichý, jeho hlučnost je pouze 78 dB. Účinný ECO motor je velmi úsporný a řadí se do energetické třídy A. Vysavač má také šetrná kolečka, díky kterým se nemusíte bát o svou podlahu a je vybaven HEPA filtrem.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..