Chcete do svého bydlení dostat více světla? Hliník vám s tím pomůže

milivanily / Pixabay

Hliník máme spojený zejména s odolnými zahradními konstrukcemi, ale stejné vlastnosti uplatní i jinde – například při vyplňování stavebních otvorů, což je odbornější název pro okna a dveře. Může se totiž pochlubit také skvělými zvukovými i tepelnými izolačními vlastnostmi.

Navíc jsou hliníkové systémy prakticky bezúdržbové. Není třeba je neustále natírat jako dřevo ani nestárnou jako plastová okna dveře. Neztrácejí odolnost ani krásu a bez obtíží přečkají celé generace, což rozhodně o žádných jiných výrobcích tohoto typu říct nelze.

Požadavky architektů, bezpečnostních techniků i koncových uživatelů v jednom elegantním balení

Potřebujete dveře, které odolají i požáru (včetně pronikání kouře), nezaleknou se ani opravdu velkých vstupních prostor, vydrží po dlouhá léta a k tomu všemu se mohou chlubit i jedinečným designem? Vaše představy beze zbytku splní hliníkové dveře od společnosti Pruniwerk. Použití výhradně kvalitních německých a polských profilů (Schüco a Ponzio) se postará o vše výše zmíněné a šikovné české ručičky vše povýší na mistrovské dílo.

Ještě více světla až k vám domů

Týmiž standardy se řídí i jejich hliníková okna. U nich je však třeba zmínit ještě další výhodu – díky úzkému profilu (u plastu či dřeva je k dosažení identické pevnosti a odolnosti třeba mnohem více centimetrů) propustí používaná izolační dvojskla (Ug= 1,1 W/m2.K), nebo trojskla (Ug = 0,6 W/m2.K) dovnitř mnohem více slunečních paprsků. Jejich plocha je zkrátka větší a každý centimetr v tomto případě hraje roli – zvláště, snažíte-li se prosvětlit opravdu malé nebo špatně orientované místnosti.

Denní světlo v koupelně? Žádný problém

Až příliš často je tato místnůstka směrována do středu bytu či domu a umělému svícení se tedy nevyhneme ni přes den. Pokud vám podobná situace nevyhovuje, určitě se vám zalíbí světlovody. Jsou to vlastně malé válce, šikovně vyplněné zrcadly, které dokáží dovést světlo třeba i za roh. Jednoduše se nainstalují na zdi nebo obvodové stěny a to bez větších stavebních úprav a začnou dodávat světlo, kdykoli a kamkoli si budete přát.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..