Kde všude se uplatní kalibry a jaké typy jsou k mání?

Potřebujete často porovnávat velikost hotových výrobků nebo součástek? Zatímco malé provozy si vystačí s pouhým přeměřováním, pro ty velké by byla tatáž procedura až příliš časově nákladná. Profesionální kalibry si ovšem umí poradit mnohem lépe, stačí jen vybrat ten správný typ.

Mezi nejběžnější patří závitové a třmenové kalibry, jež jsou k dostání v mnoha velikostech i provedeních. Vybrat si lze vhodný směr i úhel stoupání. Problém však nepředstavují ani atypické rozměry. Kalibr na míru patří mezi investice, které se vám díky své přívětivé ceně a optimálnímu způsobu použití velmi rychle vrátí.

Jak se vyznat v terminologii kalibrů

Základní kategorie – válečkové kalibry, slouží především k přesnému měření vnitřních průměrů výrobků. Ideální válečkový kalibr by však vždy měl mít dvě strany – dobrou a zmetkovou (případně lze použít i další míru, již uplatníte třeba na jiném výrobku ve vašem provozu). Proč totiž nechávat jednu stranu nevyužitou?

Zdatně jim sekundují i závitové kalibry, jež se hodí k měření vnějších průměrů a délek. Na obou stranách nabízejí potřebné profily závitu. A konečně nesmíme zapomenout ani na třmenový kalibr. A jak vypadá tahle užitečná vychytávka? Levá strana tohoto typu je vždy opatřena dvěma doteky, vyvedenými ve formě válečků. Pravá strana pak nabízí dotek pro správný i zmetkový rozměr.

Pořídit si kalibr na míru není problém

A kam se v případě potřeby obrátit? Mezi špičky na našem trhu patří rozhodně firma Michovský tools, jež se dlouhodobě dodáváním měřidel a nástrojů, určených pro opracování kovu, zabývá. Stačí je kontaktovat a sami vám poradí, jaký typ kalibru bude vyhovovat vašim potřebám. Výroba i dodání je velmi rychlé a za zárukou přesnosti každého jednotlivého kusu je laboratoř firmy Trescal.

Stačí vyplnit webový formulář na stránkách nebo zadat svůj požadavek telefonicky. Více se dozvíte na stránkách Kalibry.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..