Chystáte se do Rakouska? Podívejte se na aktuální předpověď počasí

Na našich stránkách Počasí v Rakousku najdete jak aktuální stav počasí v Rakousku, tak i předpověď počasí pro desítky míst v celém Rakousku. Jsou zde vybrány lokality, které jsou nejvíce vyhledávány. Najdete zde jak velká města, tak turistické destinace, jenž jsou hojně navštěvované českými turisty. Vámi hledanou lokalitu, pro niž chcete najít aktuální stav počasí nebo předpověď počasí, prosím vyberte ze seznamu jednotlivých lokalit “Aktuální počasí a předpověď počasí Rakousko”.

Počasí v Rakousku

Na území Rakouska rozlišujeme tři klimatické systémy. Západ země ovlivňuje oceánské (Atlantické) klima, jenž se vyznačuje bohatými srážkami a teplými léty a mírnějšími zimami, východ země je pod vlivem kontinentálního podnebí, což sebou přináší miň dešťových srážek a chladnější zimy. V prostoru Rakouska, jenž zabírají horské masívy rozlišujeme Alpínské (Alpské) klima.

Příkladem podnebí v západní části Rakouska může být přehled počasí v Innsbrucku, ležícím v podhůří Alp v západní části Rakouska ve spolkové zemi Tyrolsko. Průměrné minimální denní teploty se dostávají pod minusovou hranici v měsících listopad, prosinec, leden a únor. Nejchladnějším měsícem je leden, kdy průměrná minimální teplota činí -5,2 °C.

Máte rádi teplo? Cestujte do Rakouska o prázdninách

Nejteplejšími měsíci v Innsbrucku jsou červenec a srpen, v těchto měsících je naměřena průměrná maximální teplota více než 24 °C. Hodnotu dvaceti stupňů překračuje průměrná maximální teplota ještě i v květnu, v červnu a v září. Nejvíce srážek v této části Rakouska spadne v červenci a to v průměru 137 milimetrů srážek. Hranice sta milimetrů srážek je překonána také v červnu a srpnu. Nejméně srážek spadne v průměru v lednu a v únoru a to kolem čtyřiceti milimetrů.

Jaké bývá počasí v hlavním městě?

Pro srovnání můžeme uvést přehled počasí ve Vídni, jejíž počasí ovlivňuje kontinentální klima. V hlavním městě Rakouska se průměrná minimální denní teplota dostává pod nulu ve třech měsících a to v lednu, v únoru a v prosinci. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou minimální denní teplotou – 2°C. Naopak v létě, v červenci a v srpnu se průměrná maximální denní teplota dostává nad 25°C .

Nejvíce srážek ve Vídni spadne v červnu, sedmdesát milimetrů, podobně deštivý je ještě srpen a také květen. Ve zbývajícím období roku je měsíční úhrn srážek mezi čtyřiceti až padesáti milimetry.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..