Nejen s dětmi na zámek Berchtold

Hledáte-li místo, kde je klid a čerstvý vzduch a navíc byste rádi zabavili i své děti, vydejte se do malebného Ladova kraje a navštivte místo s atmosférou pohádky – zámek Berchtold. 

V krásném zámeckém parku na vás čeká překvapení na každém kroku. Překvapí vás perníková chaloupka s Ježibabou, medvědí rodinka v životní velikosti nebo třeba stálá výstava kouzelných skřítků, strašidýlek a víl od Vítězslavy Klimtové. Pány kluky a jejich tatínky bude určitě zajímat místní peklo. To je v podzemí a budou si tam muset dát pozor na draka a čerta!

V zámecké zahradě stojí více než dvě desítky miniatur známých českých hradů a zámků. Malé děti jsou nadšené, pro větší se nudná historie z učebnic mění na zábavu a dospělí ocení podobenství s originály. V jednom z podzemních bunkrů je expozice historie „Udatného českého národa“ s množstvím nejrůznějších dobových předmětů, v samotném zámku je regionální obecní muzeum se zaměřením na historii vesnice a jejího okolí . Zblízka si tu můžete prohlédnout i historické hospodářské stroje.

Svítí-li sluníčko, můžete využít vlídného stínu některého ze zdejších stromů. Je jich tu na pětadvacet druhů a vytváří oázu klidu, kterou ruší jen občasné zvuky obyvatelů zdejšího ZOO koutku.

Pokud vám vyhládne, můžete si pochutnat v zámecké restauraci. V létě je rozšířena také na nádvoří zámku a do přilehlého parku a pokud se vám zachce a počasí dovolí, můžete si tam uspořádat třeba piknik.   

Pro menší děti je tu hřiště s lanovkou, skluzavkou, hradem, houpačkami i pískovištěm, pro starší děti a dospělé pak množství her a možností sportovního vyžití. Můžete si zahrát třeba tenis, golf, stolní tenis, nohejbal a řadu dalších.

Berchtold se nachází v obci Kunice, cca15 km od Prahy, po dálnici D1 směrem na Brno. A pro majitele pejsků jedna dobrá zpráva: hodní a vychovaní pejsci jsou tu vítáni. Samozřejmě musí být na vodítku a v doprovodu dospělé osoby.

Zámek Berchtold

Zámek Berchtold

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..