Když podzimní deště odhalí zatékající střechu, s řešením si pospěšte

Roofs Houses Buildings Church  - Aiky82 / Pixabay
Aiky82 / Pixabay

Nevyplácí se totiž takto závažný problém odkládat na neurčito. Pronikající vlhkost rozhodně neudělá dobře ani střešním krovům, ani zdím. Dnes už bohužel nedisponujeme stejnými znalostmi jako naši předkové.

Ti totiž s poškozením střechy počítali, a proto měli pod její krytinou zpravidla umístěnu velkou vrstvu nasákavého materiálu, který přebytečnou vlhkost zachytil. Dnes však díky moderním technologiím můžeme prostory půdy použit i k mnoha jiným projektům.

Nejde tu jenom o estetiku

Ale ve hře jsou i střechy samotné. Nejohroženější je při zatékání nosná konstrukce těch šikmých, podpíraných dřevěnými trámy. Než celý problém vygraduje, mohou uběhnout  i celá desetiletí. Ovšem jakmile se oprava střechy ukáže jako nutnost, leckdy vám nezbude nic jiného, než přistoupit ke komplexní rekonstrukci, což se samozřejmě značně prodraží.

Horší na tom všem je, že sami obvykle závažnost situace nerozeznáte. „Ještě dobrý“ tak může v očích odborníka znamenat rodící se katastrofu, jíž může přejít jen správný zásah a komplexní přistoupení k celému procesu.

Jak poznat odborníka? Ptejte se na specializaci

V zásadě platí, že pokud firma umí „jen to jedno,“ nejde právě o znak kvality. Rekonstrukce střechy umí být velmi zrádná  a prakticky vždy je nutné ušít ji na míru. A schopnost „improvizace“ je tím lepší, čím více zkušeností firma má.

Ptejte se proto po specialistech, kteří si umí poradit nejenom s rodinnými domy, ale třeba také s činžáky. Pokud poptáváte “střechy Praha“, pak je naším tipem firma Střechy Novák. Chlubit se může již 20 lety zkušeností v oboru a kromě střech nabízí i realizaci luxusních podkrovních bytů.

Ročně zvládne přes 300 projektů. Přesvědčte se o tom v galerii na webu Strechy-novak.cz. Konzultace je samozřejmě zdarma, stačí vyplnit formulář na internetových stránkách a počkat si na odpověď. Okamžitě tak budete vědět, jak velký zásah vás čeká a co dostanete na oplátku. Vyzkoušejte to ještě dnes a nečekejte, až se vaše problémy zhorší. Vždyť do jara je daleko!

Když podzimní deště odhalí zatékající střechu, s řešením si pospěšte

Když podzimní deště odhalí zatékající střechu, s řešením si pospěšte

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..