K čemu se hodí dětský neopren

Máte malé dítko, které je vodní živel? Nevíte, co za oblečení použít pro dítě do vody? Řekli byste, že je to velice těžké. Opak je ovšem pravdou. V dnešní době už se nepoužívají jen plavací pleny, kojenecké plavky či malé dětské plavečky. V dnešní době je pro Vaše dítko nejlepší dětský neopren.

Co je to vůbec neopren?

Neoprenový oblek je zhotovena z polymerového kaučuku. Vyrobený ze základní látky chloropren. Jedná se vlastně o pružný syntetický materiál. Neoprenové kombinézy mají úžasné termoizolační vlastnosti, které jsou dány jeho pěnovou strukturou.

V materiálu jsou vlastně bublinky vzduchu. Kombinéza je vodou nepropustná, ale malé množství se na tělo dítěte vždy dostane, protože neopren je zapínán zipem, přes který malé množství vody vždy pronikne. I když u moderních verzí se již používají ochranné prvky na zipy.

Na co vůbec dětský neoprenový oblek je?

Neoprenová kombinéza chrání Vaše dítě před prochladnutím i slunečním zářením zároveň. Ať už s dítětem navštěvujete venkovní či pouze vnitřní koupaliště dětský neoprenový oblek. Vašemu dítěti určitě pomůže. Samotná voda totiž dítěti bere tělesnou teplotu.

A teď si představte, že se k vodě přidá i nepříjemný vítr. Vaše dítě v dětském neoprenu, ale nepocítí žádnou změnu. Neoprenovou kombinézu může Vaše dítě ke všem sportům spojených s vodou, ale také jen tak k vodě, na plavání se školou či k moři.

Jak si neoprenový obleček pro dítě vybrat

Jistě Vás nyní napadne, jak si takový neoprenový obleček pro své dítě vybrat. Pojďme se na to tedy podívat trošku podrobněji. Prvním kritériem, když si budete neopren pro dítě vybírat je důležité si říct jakou bude mít voda teplotu.

Dále je pak velice důležité si vybrat správnou velikost pro Vaše dítě. Ano, děti rostou velice rychle. Ovšem zde je důležité, aby byl dítěti neopren přilehlý k tělíčku a nikde se nebude shrnovat. Dítěti bude kombinéza na souši nepohodlná, ale pocit hned zmizí po prvním jejím namočení.

Při volném neoprenu se bude vašemu dítěti shrnovat a dráždit dítěti pokožku, a navíc nebude tepelně izolovat což vlastně ztratí veškerou funkci neoprenu a vašemu dítěti opět bude zima. Neopreny můžete pro dítě pořídit jk s dlouhými tak krátkými rukávy. TO samé platí i pro nohavice. Každému dítěti vyhovuje něco jiného, proto i na tohle dbejte.

Zapínání zipem je pro dítě velice snadné, a proto si oblek může samo kdykoliv obléct i se z neoprenového oblečku vysvléct. Každý neopren pro děti je také vybaven delším poutkem, které usnadní odzipování zadní části neoprenu.

Pojďme si to tedy vše shrnout

Vaše dítě bude stále v teple a nikdy Vám v neoprenu neprochladne a zůstane déle v teple. Již to je obrovské plus pro Vaše dítě. Vezmete-li Vašemu dítěti neopren k moři zároveň ho tím neopren chrání před UV zářením.

Díky zapínání na zip si dítě neoprenový obleček může kdykoliv samo sundat i znovu obléct a zip je chráněný poutkem. Bezešvé díly omezují podráždění pokožky Vašeho dítěte. Neopren se dá také vyprat, ovšem perte vždy v ruce a nesušte v sušičce ani nežehlete.

Jako poznatek bych ještě uvedl, abyste při vybírání dětského neoprenu spíše koukali na velikosti než věk dítěte. Celkově je tedy dětský neopren lepší a kvalitnější než obyčejné plavky pro dítě. Velký výběr najdete např. na stránkách www.mysticstore.cz

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..