Jak funguje výkup nemovitostí

Dostali jste se do finančních problémů? Potřebujete urychleně peníze? Nemáte na zaplacení Vašich závazků? To vše jsou situace velice nepříjemné, a hlavně pro člověka psychicky náročné. Ovšem i na tyto otázky existují odpovědi. Je tedy na místě se zamyslet a zvážit Vaše možnosti.

Jaké jsou vlastně Vaše možnosti?

Jako jedna z možností se nabízí vyplacení exekuce a oddlužením dané nemovitosti. Dále výkup domu, nemovitosti či okamžitý výkup Vaší nemovitosti. Je tohle přesně Váš případ? Bylo by dobré si o tom tedy něco zjistit.

Jaký je postup při výkupu nemovitosti

Rozhodnete-li se řešit svoje problémy výkupem nemovitostí, tak jako první je potřeba kontaktovat výkup nemovitostí. Kontaktovat můžete formou telefonu či emailem. Sdělíte specifikaci svojí nemovitosti, tak aby se dala vyhledat v katastru nemovitostí.

House and keys

Následuje dle listu vlastnictví prověření právního stavu nemovitosti. Dále se domluví schůzka a přesný termín návštěvy dané nemovitosti. Při prohlídce nemovitosti se posuzuje hlavně v jakém je nemovitost stavu a podle jejího stavu se navrhne výkupní cena prohlédnuté nemovitosti.

Následuje domluva na ceně a po dosažení domluvy se předá vše na přípravu smluv advokátovi. Jako další krok bude odsouhlasení všem smluv. Jak už smlouvy kupní, tak smlouvy o advokátní úschovně a poté se smlouvy podepíšou.

Jako další krok v pořadí budou doručeny na katastrální úřad smlouvy. Následně Vám bude vyplacena kupní cena. Poté bude nemovitost převzata na základě všech podepsaných smluv a po podepsání předávacího protokolu.

Jaký je postup při oddlužení nemovitosti?

Jako první krok se projde daná nemovitost a vyčíslí se veškeré dluhy na ní. Zjistí se hodnota Vaší nemovitosti a následuje navrhnutí řešení situace, která by pro Vás byla nejvhodnější. VY si poté vyberete řešení, které vyhovuje nejvíce Vám a vše se zadá advokátní kanceláři na vypracování smluv.

Rychlý výkup nemovitostí

Potřebujete peníze ihned a nemáte a nemůžete již déle na nic čekat. Na tento problém existuje takzvaný rychlý výkup nemovitostí např. přes Vykupnemovitostipraha.cz. Ty se realizují do 24 hodin, ovšem za podmínky, že nemovitost nemá žádné další právní vady.

Takové vady by mohly prodej nemovitosti značně prodloužit a ubude Vám sděleno o kolik času se výkup nemovitosti protáhne. Pokud však je vše v pořádku, následuje sepsání advokáty kupních smluv.

Výkup domu

Pokud potřebujete peníze na exekuci, a musíte jednat co nejrychleji další možností je výkup domu. Postup pro výkup domu je stejný jako pro výkup určité nemovitosti. U domu vše hlavně závisí na lokalitě, stavu domu a také na velikosti vykupujícího domu.

I dům jde vykoupit do 24 hodin a vždy je rychlejší výkup domu než klasický prodej. Pokud potřebujte sehnat peníze ihned určitě se rozhodněte pro výkup domu. Po prozkoumání všech okolností následují podpisy smluv a vyplacení kupní ceny. Peníze většinou dostáváte do 48 hodin, pokud dům nemá žádné právní vady.

 

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..