Spotřebu elektrické energie předpovíte i jinak než z křišťálové koule

Light Bulb Fire Storm Burn Radio  - wallner / Pixabay
wallner / Pixabay

Pro mnohé domácnosti je finální vyúčtování elektrické energie za uplynulý rok mnohdy nepříjemným překvapením. A to nejenom pro ty, kteří se se s novým řádem věcí teprve sžívají po nedávném přestěhování.

Pořádnou „paseku“ může nadělat i nákup nového spotřebiče nebo třeba pořízení většího akvária či terária. Ovšem úspory tepla, úspory energie a další prvky zodpovědně vedené domácnosti nemusí být nijak složité. Stačí jen vsadit na šikovného pomocníka.

Domácí měřič spotřeby vám udělá opravdu skvělou službu

Jak zjistit, kolik energie vaše oblíbené spotřebiče či rovnou domácí sestavy odebírají? Nespoléhejte se na částky na faktuře a obnažte celou problematiku mnohem dříve – a to díky domácímu měřiči spotřeby. Jde o malé, šikovné zařízení, dostupné v každém lépe zásobeném hobby marketu nebo leckdy i u vašeho dodavatele elektřiny.

Má podobu malého zásuvkového adaptéru, určeného pro měření spotřeby elektřiny. Na jeho spodní straně se obvykle nachází vidlice, díky níž ho zapojíte do standardní zásuvky (230 V) – a měřený spotřebič pak jednoduše zapojíte do zásuvky tohoto adaptéru.

Zjištění spotřeby v reálném čase

Nic složitějšího na tom není a měření spotřeby elektrické energie díky tomu zvládne opravdu kdokoliv. Jakmile přístroj nainstalujete, stejně snadno upravíte i nastavení. Doporučujeme vyhledat si cenu elektřiny od vašeho dodavatele a tu do přístroje zadat. Budete mít okamžitý přehled o tom, kolik korun vás nová Hi-Fi sestava nebo terárium pro leguána bude stát.

Snadno můžete zvážit, zda o takovou investici opravdu stojíte, případně si dostatečně v předstihu upravit zálohy tak, aby vás v ročním vyúčtování nic nepřekvapilo.

Náš tip: Na trhu seženete i modely s více zásuvkami, můžete najednou změřit spotřebu třeba celého dětského pokoje se zbrusu novou PC sestavou apod. Dětem tak můžete názorně ukázat, o jakou částku by se snížilo jejich kapesné, pokud by počítač zapomínaly řádně vypínat apod.

Light Bulbs Lamp Light Glass Bulb - neymark195 / Pixabay

Spotřebu elektrické energie předpovíte i jinak než z křišťálové koule

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..