Screenové rolety vás ochrání před sluncem, ale neodříznou od přírody

mploscar / Pixabay

Látkové rolety si v našich domovech vydobyly již stálé místo tradičního stínícího prvku. Neustále se však zlepšují a inovují, aby svým uživatelům zajistily co největší komfort a užitné vlastnosti. Aktuálním hitem jsou praktické screenové rolety.

Díky unikátní skladbě použitých materiálů je lze použít v interiéru i exteriéru. Nerozhází je prudké výkyvy teplot ani nepříznivé povětrnostní podmínky. Textura rolet zajišťuje nepřerušenou cirkulaci vzduchu, dostatek světla při příznivém poměru zastínění, i účinnou ochranu proti hmyzu.

Jde o ideální doplněk oken, který vám umožní vpustit do místnosti čerstvý vzduch bez dalších negativních doprovodných jevů. Skrz screenové látkové rolety je navíc skvěle vidět ven, takže vás nepřipraví o ničím nerušený kontakt s okolní přírodou.

Venkovní rolety jsou účinnější

Hledáte ideální poměr mezi užitností a cenou? Pak se zaměřte na předokenní rolety ze screenového materiálu, jež vám mohou nabídnout mnohem větší účinnost oproti běžnému interiérovému stínění. Teplo ze slunečních paprsků totiž dokáží zachytit ještě předtím, než bude vstřebáno okenním sklem. To se neohřívá a teplo tak neproniká do interiéru. Rolety tak přispívají k optimálnímu prostředí v místnosti a zároveň šetří výdaje za provoz klimatizačního zařízení.

Sluneční úpal už k vám nepronikne

Pojďme se teď na chvíli věnovat zdánlivě nudným číslům, jež vám pomohou lépe proniknout do světa výhod předokenních screenových rolet:

  • 52 % – toto číslo označuje množství slunečního záření, které unikátní materiál rolet odrazí zpět,
  • 43 % slunečního tepla vrátí zpět samotná okenní tabule,
  • 5 % – jen tak málo nežádoucího tepla pronikne až k vám.

Jde o ideální hodnoty při plně zatažených roletách. Míru zatažení však lze snadno regulovat, takže o výsledné teplotě v místnosti o množství pronikajícího slunečního světla budete rozhodovat vždy vy!

Ušetřit peníze vám může i dlouhodobá užitnost

Screenové venkovní rolety vám však dokáží ušetřit finance ještě dalším způsobem. Jsou totiž velmi kvalitní a rozhodně nebudou po krátkém užívání vyžadovat údržbu nebo dokonce výměnu! Pevná hliníková konstrukce a kvalitní tkaniny – to jsou základy úspěchu.

Věděli jste, že: Screenové látky jsou vyrobeny z odolných skelných vláken potažených pro maximální efekt tenkou vrstvou z PVC?

A potěší vás i svou snadnou údržbou. Všechny části lze jednoduše otřít vlhkou houbičkou a nechat oschnout. U screenových látek oceníte také:

  • voděodolnost
  • stabilitu barev (odolnost proti vyblednutí)
  • efektní vzhled

Při výběru rolet si můžete vybrat z mnoha barevných provedení a možných úprav. K dispozici jsou screenové rolety odolné proti chemikáliím, ohni či speciálně určené pro interiérové použití. Výběr na internetu je široký, my však doporučujeme osobní návštěvu prodejny a shlédnutí barevné škály přímo na místě, protože každý monitor má trochu jiné barevné rozlišení, takž by výsledek v tom nejhorším případě vůbec nemusel odpovídat vašim představám.

Nakupujte u odborníků na český trh

Společnost Univers Tech s.r.o. se zabývá vývojem stínící a vratové techniky již od roku 1990. V současnosti patří mezi absolutní špičku ve svém oboru, a to zejména kvůli vysoké kvalitě nabízených výrobků, neustálým inovacím, orientaci na zákazníka a nízkým cenám, které potěší i omezené rodinné rozpočty.

Kompletní nabídku sortimentu najdete na stránkách Univers.cz nebo na některé z prodejen v Českých Budějovicích, Plzni, Hradci Králové nebo Ústí nad Labem. Screenové rolety i další sortiment lze objednat včetně kompletní montáže či s doplňkový příslušenstvím, mezi které patří. např. čidla pro sledování venkovních podmínek či automatické stahování a vytahování rolet. Stačí vsadit a variantu, která vám osobně bude vyhovovat nejvíce a kontaktovat na slovo vzaté odborníky z Univers Tech s.r.o.!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..