Víte, proč je vytápění peletami tak výhodné?

Fire Flame Wood Burn Heat Hot  - Alexas_Fotos / Pixabay
Alexas_Fotos / Pixabay

Pojďme se podívat na výhody tohoto zajištění tepla pro dům či byt pěkně v kostce. Nemusíte platit vyšší desítky tisíc, když ekologické zdroje mohou být mnohem výhodnější a dostupnější.

A právě dřevěné pelety jsou aktuálně v módě. Jde o malé válečky nejrůznějších velikostí (např. délka se pohybuje od 5 do 40 mm). Ukrývají v sobě dřevní odpad, slisovaný pod vysokým tlakem. Následné vysušení jim pak dodává ještě vyšší výhřevnost, než jakou má např. oblíbené surové dřevo.

Potěší vás nízká cena i snadná dostupnost

Spočítejte si, kolik za vytápění svého domu platíte v současnosti. A srovnejte to s následujícími čísly:

  • Jedna tuna pelet stojí mezi 5 – 6 000 Kč.
  • Zimní vytápění běžného rodinného domu spotřebuje jen 4-5 tun pelet.

Působivé, že? A není divu, vždyť výhřevnost, kterou vám peletky nabídnou, se pohybuje okolo 18–20 MJ/kg. Zima vám tedy docela jistě nebude.

Nemusíte si dělat starosti s jejich uskladněním

Další výhodou je i skvělá skladovatelnost pelet, která jde ruku v ruce s jejich minimálními nároky na prostor. Domů vám dorazí v praktických pytlích, z nichž se neuvolňuje žádný prach ani jakékoliv další nečistoty.

Nemusíte je tedy ukládat pouze do sklepa. Máte-li krb doma, klidně je nechte v předsíni nebo třeba v kuchyni. Pak už stačí jen přijít a odebrat za pomoci lopatky potřebné množství. Jednodušší už to ani být nemůže.

Výhodný nákup díky sezónním výkyvům

Ale tím ještě seznam výhod nekončí. Cenu za vytápění si totiž můžete snížit ještě víc, a to díky šikovnému nákupu. Myslete na to, že mimo sezónu jsou ceny topiv vždy levnější. Určitě se tedy vyplatí udělat si zásoby dopředu.

A odkud? Hledejte kvalitní české dodavatele, kteří vám jako bonus nabídnou třeba i dopravu zdarma po celé ČR. Naším tipem je určitě e-shop Drevenepelety.cz. Potěší vás jeho přehlednost i množství nabízených druhů pelet. Snadno si tak vyberete ty, které vám budou vyhovovat nejlépe.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..