Moderní trendy ve světě postelí propojují evropskou a americkou tradici

Living Room Couch Sofa Upholstery  - maxfranke / Pixabay
maxfranke / Pixabay

Znáte americké postele boxspring? Setkat se s nimi můžeme zejména v profesionálních ubytovacích zařízeních. Nabízejí vysoký komfort, elegantní čalouněné čelo, vhodné pro podporu zad a opravdu kvalitní spánek.

Jde o americkou tradici. Ovšem málokdo ví, jak je v základu nepraktická. Neobsahuje totiž žádné úložné prostory. A právě proto byl tento nábytek po cestě přes oceán tak trochu poupraven, a to například i předními českými designéry.

Všechny výhody v jednom

Jak takové spojení vypadá, vám ukáže například postel HENRY STYLE. Nabídne vám vysokou ložnou plochu, jejíž základ tvoří pružinová kostra a vyšší horní matrace. Díky tomu si užijete opravdu pohodlné vstávání i uléhání.

Další výhodou této boxspring postele je také dlouhá životnost a velká nosnost. Pružinový rošt se totiž umí prostřednictvím skvělého rozložení váhy vypořádat i s velkými výzvami. Pohodlí nabídne profesionálnímu zápasníkovi MMA i rodinám s dětmi, které jednoduše rády spí pospolu.

Oceníte i praktickou cirkulaci vzduchu, umožňující perfektní odvětrávání a odvod vlhkosti z matrace. Obojí přispívá k vašemu pohodlí i vysoké hyenističnosti celku. Úložné prostory navíc nebudou zatuchlé a ochotně pojmou i peřiny nebo třeba sezónní oblečení.

Pro jednodušší úklid i komfortnější spánek

Rám každé boxspring postele stojí na vysokých nožkách a snadno se tak pod ni dostanete mopem i vysavačem. A perfektní vlastnosti matrací, ležících na pružinovém roštu, ještě většinou dále vylepšuje tzv. topper. Jde vlastně o tenkou krycí matraci, vyhlazující nerovnosti a poskytující ještě lepší užitné vlastnosti.

Čalounění i další textilie na tomto nábytku navíc bývají vyrobeny z odolných a snadno omyvatelných látek. Nemusíte se tedy obávat vzniku nečistitelných skvrn ani ničeho podobného. Při běžné údržbě si pak vystačíte pouze s vysavačem a čistou vodou. Nic víc není třeba. A kde si tento oblíbený typ postelí prohlédnout? Vyzkoušejte například speciální sekci v e-shopu Okay.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..