O kolik může bonus snížit cenu vaší pojistky?

jarmoluk / Pixabay

Cenu našeho povinného ručení ovlivňuje celá řada věcí. Pokud se podíváme konkrétně na to, které to mohou být, je jich více než dost. Není to jenom ceník povinného ručení u jednotlivých pojišťoven, které dnes povinné ručení auta ovlivňuje. Stejně tak to není jenom objem motoru u jednotlivých automobilů, který má na cenu konkrétní pojistky také poměrně nemalý vliv. Pokud budeme konkrétní, může se jednat i o bonus, který se vztahuje k nám, jako k majitelům nebo provozovatelům vozidla. A kdo má bonus velký, ten se může radovat i z toho, že má nejlevnější povinné ručení.

O kolik může bonus cenu pojistky snížit?

Podívejme se na několik bližších informací o daném bonusu, tedy konkrétně na to, o kolik vlastně může být standardní cena pojistky snížena. Zde určitě bude řada lidí zaujata tím, že se nejedná o nijak malé částky. Jak nám může prozradit kalkulačka povinného ručení, mohou jít slevy až do výše několika desítek procent. Takové nabídne i Uniqa. A je jedno, zda sjednáme pojistku na pobočce, nebo využijeme možnosti sjednat si povinné ručení online. Třeba prostřednictvím webu Porovnej24.cz, který je v toto případě jedničkou na trhu. A jaká je maximální výše bonus? Dnes je to celých 50 procent.

Kde a jak bonus získáme?

Výše jsme jasně uvedli, že bonus může nabídnout slevu na pojistce ve výši až padesát procent. Může ji tedy o polovinu zlevnit. Pokud využijeme srovnání povinného ručení a vybereme i tu obecně nejvýhodnější pojistku, jsou slevy více než zajímavé. Důležité je také vědět, kdo konkrétní bonus můžeme získat. Připisován nám je automaticky, a to za jízdu bez nehody. Ročně se tak zvýší o 5 procent. I proto je dobré využívat srovnání povinného ručení každý rok, abyste věděli, zda se ceny výrazně nezměnily a vy tak nemáte možnost ušetřit ještě více, než nyní. Taková výše úspor může dosáhnout i několika tisíců korun.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..