Originalita kamene v interiéru čerpá z italského smyslu pro krásu

Dřevo a kámen se jako stavební materiály používají už od pradávna. A důvodem zdaleka není jen jejich snadná dostupnost. Elegantní textura skvěle ozvláštní jakoukoli zeď nebo jiný prvek a pro příklady nemusíme vůbec chodit daleko. Stačí se podívat do domácností ve slunné Itálii.

Lidé ze země špaget a pizzy přírodní doplňky prostě zbožňují. Zejména obkladový kámen najdeme v interiéru i exteriéru. Dlouhou tradici tu mají i obkladové pásky. A o co vlastně jde?

Výzdoba kamenem nemusí být složitá

Jak by se vám líbil pečlivě naštípaný a obroušený kámen, zpracovaný do pravidelných pruhů, jejichž rozměry by se našim požadavkům přizpůsobily na míru? Tak přesně takové jsou obkladové pásky na fasádu i do interiéru.

Řezaný, případně lámaný kámen (nejčastěji jde o travertin, rulu či kvarcit) jednoduše aplikujete prakticky na jakýkoliv povrch za pomoci speciálního lepidla. Můžete tak obložit hlavní stěnu v obývacím pokoji, okolí krbu nebo třeba z kamene vytvořit dekorativní obrazec ve vstupní chodbě.

Unikátní vlastnosti, které si zamilujete

Přírodní kámen vyniká především svou stálobarevností a vysokou odolností. Všechny nečistoty z jeho povrchu snadno odstraníte navlhčenou houbičkou, ať už jde o mastný povlak z kuchyně, či popílek a saze od krbu.

Stačí si jen vybrat oblíbený povrch, barvu či úpravu a za odměnu získáte originální doplněk interiéru, který se navíc snadno udržuje. Kamenné obklady Praha v mnoha provedeních jsou dostupné například u firmy Kámen Donát, jež se na podobné produkty specializuje.

Propadli jste kouzlu kamenných umyvadel? Láká vás půvabná kamenná dlažba Praha, nebo jenom jednoduše hledáte inspiraci pro své nevšední bydlení? Kámen Donát má pro každého něco. Nabídne širokou paletu možností, pomůže s výběrem a v případě zájmu samozřejmě zaštítí i odbornou montáž. Objevte krásu a jedinečné možnosti použití přírodního kamene z rukou na slovo vzatých odborníků!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..