Vybíráte plastový sud? Víme, na co se zaměřit

Trash Recycle Bin Recycling  - marco2020br / Pixabay
marco2020br / Pixabay

Každý zahradník ví, že bez zásobníku na dešťovou vodu by se příliš dlouhou neobešel. Ovšem sudy lze použít i pro přepravu mnoha druhů sypkých, pastovitých a tekutých materiálů. Aby vám však dlouho vydržely, vsaďte při jejich výběru na ta správná kritéria.

Pamatujte si, že plastové sudy jsou na našem trhu k dostání v mnoha typech a variantách. Chcete-li však rovnou přeskočit do vyšší třídy a nechat za sebou ta nejlevnější řešení, poohlédněte se po těch se sponou. Tento zpevňující prvek zaručí, že váš sud vydrží i několikanásobnou zátěž a nezaskočí ho ani nepříznivé vlivy počasí. Půjde tedy o investici na dlouhá léta. A nezáleží na tom, na co sud nakonec použijete.

Aby si sud zachoval svou stálou barvu

Velmi důležitý je také materiál – a to tím spíš, čím větší větší objemy tekutin nebo sypkého zboží chcete v sudu skladovat. Pro uplatnění  v potravinářském průmyslu je samozřejmě nutná odpovídající certifikace. Ovšem všechny modely bez rozdílu by měly mít i šikovnou ochranu proti UV záření.

Chtějte také sudy, jež lze v případě potřeby na sebe pohodlně stohovat. Trocha místa navíc se totiž na zahradě i v chemickém provozu vždycky může hodit. A po čem se ještě dívat? Určitě po praktických držadlech. Možná vás to překvapí, ale o něco lepší jsou ta zabudovaná. Snadno se používají, nekloužou a jen tak se nepoškodí. Sud stačí jen uchopit a odnést na místo, kde je ho právě třeba. Nic víc potřebovat nebudete.

Další vybavení pro váš dům i provozovnu

Ale sudy z plastu nejsou obvykle jedinými potřebnými velkoobjemovými nádobami. Hodit by se mohly i plastové koše nebo popelnice, a to nejlépe ve výrazných barvách. Budou pak působit jako skutečně funkční doplněk celého prostoru a nikoli jen jako „nutný inventář.“ I u nich však dbejte na maximální pečlivost při výběru – vhodný materiál, atesty, odolnost proti UV záření apod. V pestré paletě jsou k dostání u specialistů na stránkách Storagecz.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..