Umíte správně vybrat masovou konzervu pro svého miláčka?

3194556 / Pixabay

Konzervy jsou ideálním řešením pro všechny psy, kteří si potrpí na pestrost jídelníčku a zároveň mají vytížené páníčky, pro něž je každodenní příprava BARF stravy jen vzdálenou utopií. Aby však jejich organismus netrpěl nedostatkem potřebných výživových látek a stopových prvků, je třeba vybírat tyto produkty s tou největší  pečlivostí.

Ideální jídlo po psy by mělo vypadat tak, aby i nás lákalo k chutné večeři. Nevěříte? Ale je to tak. Pes pozná, zda se uvnitř jeho misky nachází velké kousky masa nebo jen lisovaný a vytvarovaný separát. Takže máte-li v plánu zařadit mezi své chovatelské potřeby i otvírák na konzervy, řiďte se následujícími radami.

Máme maso a zas maso … k tomu třeba brambory

Konzervované krmivo můžeme rozdělit do dvou skupin: kompletní a doplňkové. Zatímco kompletní konzervy a kapsičky obsahují vyváženou krmnou dávku, kterou již není potřeba nijak upravovat, doplňkové krmivo samo o sobě jako porce nepostačí.

Nenechte se zmást tím, že i 100% masové konzervy  jsou označovány jako doplňkové krmivo. Jejich význam tím není nijak znehodnocen – pouze poukazuje na fakt, že je třeba k nim podávat také vhodnou přílohu, například rýži, těstoviny, sladké brambory nebo rovnou směs zeleniny. Díky tomu jsou kvalitní konzervy pro psy vhodným doplňkem při krmení BARF a zachutnají i psům s nejrůznějšími potravinovými alergiemi.

Není maso jako maso

Opravdu kvalitní masové konzervy pro psy by měly obsahovat minimálně 65% masa (a čím více, tím lépe). Vždy však dbejte také na to, odkud ono deklarované maso pochází. Mezi označením „maso a výrobky živočišného původu“ a „50% hovězího masa a 15% buvolího masa” je velký rozdíl. V prvním případě může jít snadno o levný separát obsahující maso a kosti z drůbeže, druhý případ poskytuje silnou garanci skutečně kvalitního složení.

Z přídatných látek pak dávejte pokud možno přednost rybímu oleji s vysokým obsahem omega 3 a 6 mastných kyselin nebo bylinkám, podporujícím trávení (např. ostropestřec, meduňka apod.).

Chcete se dozvědět více o výživě svých čtyřnohých mazlíčků? Vyzkoušejte portál infopes.cz plný rad a dobrých tipů pro majitele psů a koček, psaných skutečnými odborníky!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..