Řešíte podlahy při rekonstrukci? Máme pro vás 5 tipů

Pexels / Pixabay

Krásná podlaha je základem jakéhokoli interiéru. Vždyť právě na ní spočinou většinou jak oči majitele objektu, tak především návštěv. V současné době je naštěstí výběr podlahových krytin až neskutečně pestrý a volit lze fakticky jakékoli mimo těch úplně nejlevnějších. My se v následujících řádcích právě na podlahy zaměříme podrobněji. Konkrétně dáme celkem 5 tipů na elegantní a efektivní řešení podlahové plochy.

1. Renovace parket

Začneme úspornou, leč velmi často využívanou alternativou. Představují ji parkety. Většina z nás je má spjaté s dobou minulou, kdy se stávaly součástí většiny interiérů. Dnes je běžné broušení parket, které jim vrátí jejich zašlou slávu, dokonce budou vypadat mnohem lépe než kdy jindy.

2. Dřevo jako tradiční přírodní materiál

Máte rádi přírodu a vše okolo ní? Pak nejspíše sáhnete po tradičních dřevěných podlahách. Jejich povrch je maximálně příjemný na došlap a hezky voní. Jedná se i o vcelku odolné podlahy, jež lze sehnat ve spoustě odstínů.

3. PVC podlahy jako sázka na úsporu

Nehodláte-li do podlahových ploch investovat horentní sumy, nebojte se klidně i PVC podlah. Pohledově nijak nezklamou a vyznačují se i velmi jednoduchou a rychlou pokládkou.

4. Vinyl kombinuje ty nejlepší vlastnosti

Rádi byste si vybrali aktuálně nejoblíbenější typ podlahové krytiny? Pak vsaďte na vinyl. Jeho hlavní předností je vysoká odolnost vůči mechanickému poškození. Pořizují si je nejčastěji lidé, kteří mají doma psy či kočky. Poškrábání u těchto podlah jen tak nehrozí. Výborný je vinyl taktéž i pro objekty, do nichž se montuje podlahové vytápění.

5. Často volené laminátové podlahy

Hodně oblíbenou alternativu představují také laminátové podlahy. V minulosti se fakticky jednu dobu realizovaly právě pouze plovoucí podlahy, Mnozí si kvůli jejich dekoru mysleli, že jde o dřevo. Dnes jsou sice trochu v ústraní, ale vyplatí se o jejich pořízení uvažovat.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..