Automatické zavlažování zahrady i trávníku

Sprinkler Watering Grass Turf  - Free-Photos / Pixabay
Free-Photos / Pixabay

Zavlažovací systém oceníte během celého roku a nejvíce ve chvílích, kdy odjíždíte na dovolenou. Pak vám trávník, stromy, keře, rostliny i záhonky na zahradě v parných dnech neuschnou. Systém automatické závlahy se o vodu postará za vás.

Zalévání zahrady může díky systému zavlažování probíhat zcela automaticky bez vaší přítomnosti. Díky tomu můžete s klidným svědomím odjet na dovolenou nebo služební cestu. Jak se dá vyřešit zavlažování trávníku a zahrady, když nikdo nezůstane doma? Podívejme se na to.

Zavlažování zahrady

Jakmile nastane parné léto, záhonky i dlouho pěstovaný trávník mohou lehce vzít za své. Postarejte se proto o jejich zavlažování i během vaší dlouhodobé nepřítomnosti. Pokud jste často z domu pryč, ale nechcete přijít o pracně vypěstované rostliny, keře, stromy a trávník, určitě se vám vyplatí investovat do samozavlažovacího systému. Systém automatické závlahy se postará o efektivní zalévání bez práce a starostí.

Zavlažování trávníku

Na velké plochy se vyplatí instalovat automatické zavlažování trávníku. Je praktické, nejde o nákladnou investici, ušetří vám spoustu času, vody i peněz. Navíc má snadné a energeticky nenáročné používání. S automatickým zavlažovacím systémem si naprogramujete čas, délku, intenzitu i četnost zálivky a užijete si dny volna. Automatické zavlažování se o vše postará i během vaší nepřítomnosti.

Automatické zavlažování

Můžete použít klasické nebo kruhové zavlažovače, aby se vše řádně zalilo. Oceníte i výsuvné trysky skryté pod povrchem. Tito užiteční pomocníci se hodí na velké plochy trávníku, zálivku zeleninových a okrasných záhonků, skalek, zídek, teras i předzahrádek. Zavlažovací systém opatříte řídicím systémem a chytré ovládací zařízení vám nabídne hned několik variant pro zavlažování. Flexibilní programy se dají připojit do více zavlažovacích okruhů s různými požadavky na zálivku.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..