Topné kabely pro podlahové vytápění

Při volbě metody podlahového vytápění se setkáme s otázkou, jaký systém topného podlahového vytápění zvolit. Mimo topné rohože a folie, jsou na trhu s vytápěcí podlahovou technikou i topné kabely o jejichž výhodách i omezeních vás budeme informovat v tomto článku.

Elektrické topné kabely do podlahového vytápění se vyrábí o různých průměrech a také s různým výkonem. Tyto topné kabely se hodí jak pro vytápění obytných místností v rodinných domech i bytech, tak i jako protizámrazová ochrana potrubí. Jelikož je instalace topných kabelů při dodržení předepsaných norem a návodů poměrně snadná, získavají na oblibě také kity pro instalaci podlahového vytápění z topných kabelů, které obsahují vše co budeme potřebovat pro instalaci podlahového vyápění svépomocí.

Výhody topných kabelů podlahového vytápění

Mezi hlavní výhody podlahového topení vvytvořeného z topných kabelů patří jeich velmi flexibilní instalace. Topné kabely lze snadno tvarovat a vytvářet tak i neobvyklá zakřivení v členitých místnostech. Další z řady výhod podlahového topení z kabelů je možnost vytvářet různě široké mezi kabely a vytvořit tak tepelné clony a místa s vyšším stupněm ohřevu, což je vhodné především pod vchodovými dveřmi a francouzkými okny.

Topné kabely jsou dodávány jak v jednožílovém provedení, tak i v dvoužílovém u kterého není nutné uzavřít topnou smyčku do výchozího bodu pokládky topného kabelu. Výhodou topných kabelů oproti topným rohožím je také jejich nižší pořizovací ceny. Pro snadnou instalaci se topné kabely dodávají navinuté na cívce.

Sady pro montáž podlahového vytápění z topných elektrických kabelů

Pro montáž topných kabelů svépomocí nabízí prodejci komponent pro podlahové vytápění speciální sady obsahující mimo topné kabely také veškeré ostatní komponenty které budete potřebovat pro montáž podlahového topení. Tyto sady se hodí především při rekonstrukcích starších budov kde by byla montáž klasického podlahového vytápění náročná.

Tyto montážní sady obsahují mimo topné kabely i termostat, fixační pásek, šablonu pro vymezování roztečí ale také flexi trubku pro montáž podlahové sondy. Tyto sady se obzvláště hodí pod keramické dlažby, přírodní kámen ale také do betonu pod koberce či laminátové plovoucí podlahy.

Podlahové vytápění je vhodnou alternativou ke klasice

blickpixel / Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..