Ložnice jako malovaná – vsaďte na kvalitní a především přírodní materiály

Český nábytek z masivu
Vsaďte na kvalitní a především přírodní materiály

Atmosféra v ložnici je pro zdravý spánek důležitá. Odvíjí se nejenom od použitých barev, ale také od kvalitních a na omak příjemných materiálů, které zároveň dokážou potěšit i oko a promítnout do naší mysli (toužící po klidu a relaxaci) pocit útulného a hřejivého domova. A přesně tato kritéria splňuje masivní nábytek… A ještě mnohem víc.

Postele z masivu jsou v českých ložnicích evergreenem, i když se je v posledních letech snaží nahradit celá řada levnějších, a na první pohled atraktivnějších materiálů. Nakonec ale každý, kdo se během spánku rád cítí pohodlně, investuje právě do masivní postele.

Postel z masivu má mnoho výhod

Především nevrže. Kování drží na svém místě velmi dlouho, a pokud se přece jen po několika letech začne ozývat, stačí si vzít k ruce šroubovák, a za pár minut je zase vše, jak má být. Dalším aspektem, který je třeba při výběru masivního nábytku do ložnice zvážit, je ten zdravotní. Dřevo je zkrátka dřevo. Nemá v sobě žádná škodlivá lepidla jako dřevotříska, ani nepotřebuje svůj povrch upravovat syntetickými laky a barvami. Samo o sobě je velmi odolné.

Vybledlá komoda po babičce? Zapomeňte

Kvalitní dřevěný nábytek z českého masivu se v rodinách předává po generace, ale díky moderním technologiím se nemusíte bát ztráty barvy ani dalších vlastností. Například UV laky ochrání i skříň či postel z masivu, jež stojí přímo naproti velkému oknu, navíc podtrhnou přirozený vzhled a vlastnosti dřeva.

Nábytek z masivu odolá špíně i mechanickému poškození

Ano, špína se do něj nezažere jako do dřevotřísky, ani se po několika letech používání neoprýská. Údržba je velmi jednoduchá – postačí vám hadřík s teplou vodou nebo zředěný saponát. A nemusíte zůstat jen u masivní postele. V e-shopu Extra-nabytek.cz si z masivu vyberte i skříně, komody nebo noční stolky.

Inspirujte se. Možná zjistíte, že k tomu, aby se vaše ložnice změnila v kouzelnou oázu uklidňujícího odpočinku, stačí opravdu, ale opravdu málo.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..