Zdravotní matrace jako nejlepší volba pro váš spánek

congerdesign / Pixabay

Komfortem a dobrými ortopedickými vlastnostmi by měla oplývat každá dobrá matrace. Kvalitní zdravotní matrace však této sestavě dodávají ještě něco navíc. Jen stěží najdeme pružnější materiál, než je právě paměťová viscoelastická pěna, jež se pro jejich výrobu používá nejčastěji.

Díky sendvičovému uspořádání, anatomickým zónám a výběrem mezi různými stupni tuhosti, se skvěle  přizpůsobí vašim požadavkům pro komfortní spánek v jakékoli poloze, ale zároveň se nikdy „neproboří“ příliš.  Z tohoto důvodu jsou na trhu k dostání především zdravotní matrace se střední nebo vyšší tuhostí, která slouží jako skvělá prevence proti problémům s bederní a krční páteří. Ale konečný výběr závisí samozřejmě na vás.

Zdravotní matrace pořídíte levně, stačí umět vybírat

Chcete si dopřát kvalitní a zároveň levné matrace, jež vám během spánku zaručí maximální komfort? Pak hledejte certifikovaného výrobce matrací, který má všechny patřičné náležitosti pod palcem. Nesmí chybět zejména rozdělení matrace do anatomických zón s různou tuhostí a profilací použitých pěn. Taková matrace dovolí vašemu ramenu zabořit se o něco hlouběji a zároveň se postará o zpevnění v místech boků a střední části těla.

Důležité jsou také termoregulační a antibakteriální vlastnosti. Ty první se postarají o tepelný komfort po celý rok (matrace se v zimě rychle zahřívá a v létě zase přebytečné teplo promptně expeduje pryč), ty druhé zase zatočí s roztoči a alergeny.

Pro vaši maximální relaxaci

Špičkové zdravotní matrace Matex od českého výrobce navíc kombinují zmíněné výhody zónování s kvalitní paměťovými pěnami, a jako třešničku na dortu poskytují jedinečný komfort všem spáčům, usínajícím na boku. Jejich výhodou je zejména odborně navržená profilace, která se postará o ideální polohu ramen po celou dobu spánku.

Horní strana matrace s vrchní latexovou vrstvou tedy pečuje o vaši maximální relaxaci a regeneraci během spánku, a po otočení si zase můžete užívat nerušené spaní na boku bez rizika otlaků. A aby se vám usínalo ještě lépe, dopřejte si navíc i nejnižší cenu nebo matrace rovnou nakupte v akci matrace 1+1.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..